Ballina Etiketimet Etiopi

Etiketim: etiopi

ETIOPI –  Ministrat afrikanë të Shëndetësisë diskutojnë përgatitjen dhe përgjigjen ndaj...

NAIROBI, 22 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministrat afrikanë të Shëndetësisë u takuan sot në Etiopi për të diskutuar një strategji se si kontinenti i tyre mund të...

ETIOPI – Rikthehet kurora e vjedhur e shekullit XVIII

ADDIS ABABA, 20 shkurt /ATSH-DPA/ - Një kurorë fetare që daton nga shekulli XVIII u rikthye sot në Etiopi, pasi ishte mbajtur e fshehur...

ETIOPI- Von der Leyen bën thirrje për unitet midis Europës dhe...

ADIS ABEBA, 7 dhjetor /ATSH-DPA/- Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka bërë thirrje për më shumë siguri dhe më pak migrim...

SOFT NEWS – Etiopia thyen rekord me 200 milionë fidanë të...

ADIS ABEBA, 13 korrik /ATSH-AA / - Etiopia do të thyej rekord duke mbjellë 200 milionë fidanë për 12 orë në pjesën jugore të...

ETIOPI – Moges: Hetimi për shkaqet e rrëzimit të avionit ”Boeing...

ADDIS ABEBA, 17 mars /ATSH-AFP/ - Hetimi për shkaqet e rrëzimit në Etiopi të një Boeing-u 737 MAX 8 (157 të vdekur) që çoi...

ETIOPI – Asnjë i mbijetuar pas rrëzimit të një avioni të...

ADDIS ABEBA, 10 mars /ATSH-AFP/ - Të 157 personat në bordin e avionit ''Ethiopian Airlines'', i cili u rrëzua sot në mëngjes në Etiopi,...

SOFT NEWS – I nxjerrin 120 gozhdë nga… stomaku!

ADIS ABEBA, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Mjekët e një spitali në kryeqytetin etiopian të Adis Abebës nxorën 122 gozhdë si dhe objekte të tjera...

ADDIS ABABA – Parlamenti etiopian miraton amnisti për disidentët politikë

ADDIS ABABA, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Parlamenti miratoi sot amnisti për disa disidentë politikë në Etiopi, ku disa mijëra janë liruar së fundmi si...

ETIOPI – Kryeministri Ahmed shënjestër e një atentati

ADIS ABEBA, 23 qershor /ATSH-DPA/ - Organizatorët e një tubimi politik në kryeqytetin etiopian, Adis Abeba, thanë sot se kryeministri reformator i vendit, Abiy...

ETIOPI – Tillerson: Jemi ende larg negociatave me Phenianin

ADIS ABEBA, 8 mars /ATSH-AFP/ - Jemi ende larg negociatave të drejtpërdrejta midis Koresë së Veriut dhe SHBA-së për të zgjidhur krizën bërthamore në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA