Ballina Etiketimet Emerim

Etiketim: emerim

Emërohen dy zv/ministra të rinj të Drejtësisë

TIRANË, 9 shtator /ATSH/ Këshilli i Ministrave emëroi sot dy zv/ministra të rinj të Drejtësisë. Në mbledhjen e sotme të qeverisë u vendos që Klajd...

PD: Emërimi i Albert Dervishajt nëndrejtor i Policisë, në shkelje me...

TIRANË, 29 gusht/ATSH/ Partia Dekokratike reagoi sot për emërimin e Albert Dervishajt në postin e nëndrejtorit të Policisë së Shtetit. Përmes një deklarate për shtyp,...

Aspasjana Kongo emërohet zëvendësministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot emërimin e Aspasjana Kongos në detyrën e zëvendësministres së Arsimit, Sportit dhe Rinisë. Vendimi i Këshillit të...

SOFT NEWS – Burundi emëron kryeministrin e ri pas 22… vitesh!

GITEGA, 24 qershor /ATSH-AA/ - Parlamenti i Burundit ka miratuar emërimin e kryeministrit të vendit nga presidenti i sapozgjedhur, Evariste Ndayishimiye. Media lokale njoftoi se...

Albert Nikolla emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi emërimin e Albert Nikollës si zëvëndësministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. “Albert Nikolla emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë dhe...

Deklarata e parë e Lajçakut pas emërimit si emisar special për...

PRISHTINË, 3 prill /ATSH/ "Ballkani Perëndimor gjithmonë ka qenë afër zemrës time", ka qenë deklarata e parë që ka bërë Lajçak ditën e sotme. Menjëherë...

Enkelejda Muça emërohet Avokate e Përgjithshme e Shtetit

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Enkelejda Muçaj do të jetë avokatja e re e Përgjithshme e Shtetit. Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e sotme vendimin për...

KLP emëron prokurorë në rrethe 10 magjistratë të diplomuar në vitin...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e sotme caktoi në detyrën e prokurorit 10 magjistratë të rinj, të diplomuar në...

Tetë prokurorët e SPAK do luftojnë korrupsionin dhe çdo lloj forme...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, përshëndeti sot emërimin e tetë prokurorëve të SPAK nga Këshilli i Lartë...

LONDËR – Johnson emëron këshilltar drejtuesin e fushatës pro Brexit

LONDËR, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Boris Johnson, i cili merr sot drejtimin e qeverisë britanike, emëroi si këshilltar Dominic Cummings, drejtori kontrovers i fushatës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA