Ballina Etiketimet Ekonomia

Etiketim: ekonomia

Lekaj: Rishikimi i buxhetit nuk ka marrë për bazë nevojat e...

PRISHTINË, 28 korrik/ATSH/ Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka thënë se rishikimi i buxhetit, i cili pritet të votohet në...

Qeveria, 420 milionë euro për ringjalljen ekonomike

PRISHTINË, 14 korrik /ATSH/ Në mbledhjen e mbajtur sot, qeveria e Kosovës ndau 420 milionë euro për ringjalljen ekonomike, në kuadër të së cilës...

“Fushata e vaksinimit masiv dha efektin e dëshiruar”/ Instituti i Vjenës:...

TIRANË, 8 korrik /ATSH/ Instituti për Studime Ekonomike Ndërkombëtare i Vjenës përmirësoi pritshmëritë për rritjen e Prodhimit të Brendshëm Bruto këtë vit dhe në...

BB: Shqipëria parashikohet të ketë rritje ekonomike prej 4.4 % gjatë...

TIRANË, 8 qershor /ATSH/ Banka Botërore parashikon që Shqipëria do të ketë një rritje ekonomike prej 4.4 % gjatë 2021-shit. Institucioni më i rëndësishëm ndërkombëtar...

Bushati: Ringritja ekonomike, nisma më e madhe e kësaj mazhorance

TIRANË, 27 maj /ATSH – I. Vata/ Deputeti i PS-së Ervin Bushati deklaroi sot se ringritja ekonomike duhet të jetë sfidë e kësaj mazhorance. Në...

BSH: Aktiviteti ekonomik u rrit me 3 % në tremujorin e...

TIRANË, 7 maj /ATSH/ Vëllimi i aktivitetit ekonomik në vend u rrit me 3 % në tremujorin e fundit të vitit të kaluar, pas...

Ulje e taksave për dy fasha pagash/ Denaj: Rrisim përfitimet për...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj, u shpreh se "brenda taksimit progresiv, nga janar 2022 zgjerojmë dy fasha për...

Bushati: Shqipëria kantier ndërtimi, nuk presim të hapet fushata e të...

TIRANË, 3 mars /ATSH – I. Vata/ “Shqiptarët dinë ta bëjnë dallimin nga një 97-të që u shkaktua nga qeveria dhe nuk të ruante...

GJERMANI – Ekonomia rritet në TIV 2020 pavarësisht pandemisë

BERLIN, 24 shkurt /ATSH-DPA/ - Ekonomia gjermane u rrit 0,3%, edhe pas disa lëkundjeve në tremujorin e katërt të vitit 2020, sipas të dhënave...

Denaj: 7,2% të PBB për investime publike që mbështesin rritjen ekonomike...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj tha se krahas lehtësimit të barrës fiskale në 2021 qeveria ka në fokus...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA