Ballina Etiketimet Ekonomia

Etiketim: ekonomia

Mbështetja gjatë pandemisë/ Basha: Kërkojmë rialokimin e 3% të buxhetit të...

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se PD kërkon rialokimin e 3 për qind të buxhetit të shtetit...

SHBA – 900 miliardë dollarë në vit për rivendosjen e borxhit...

UASHINGTON, 23 shtator /ATSH-AA/ - Nëse SHBA dëshiron të rikthejë borxhin e vendit në nivelet para koronavirusit, kjo do të kërkojë shkurtime të shpenzimeve...

FRANKFURT – BQE: Rimëkëmbja ekonomike kineze relativisht e shpejtë

PEKIN, 22 shtator /ATSH-ANSA/ - Pasi preku fundin në tremujorin e parë të vitit për shkak të Covid-19, ekonomia kineze ka përjetuar një rritje...

GJERMANI – Ekonomia tkurret më pak nga parashikimi

MYNIH, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Ekonomia gjermane do të bjerë më pak sesa pritej më parë, ndërsa rimëkëmbja vazhdoi në tremujorin e tretë, deklaroi...

GJERMANI – Ngadalësohet rimëkëmbja industriale

BERLIN, 7 shtator /ATSH-DPA/ - Rimëkëmbja e industrisë gjermane nga ndikimi i masave të bllokimit të koronavirusit është ngadalësuar pas shenjave më të mira...

BM – Johnson: Miliarda për të ndihmuar ekonominë

LONDËR, 30 qershor /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson premtoi se qeveria e tij do të shpenzojë 5 miliardë sterlina (6,15 miliardë dollarë) në...

PEKIN – BE: Ekonomia e ngadalësuar e Kinës shqetësim për bizneset...

PEKIN, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Ngadalësimi i ekonomisë kineze është shqetësimi kryesor për bizneset europiane në vend, i ndjekur nga ngadalësimi ekonomik global dhe...

GJERMANI – Bundesbank: Ekonomia pritet të tkurret 7,1 %

BERLIN, 5 qershor /ATSH-DPA/ - Ekonomia gjermane pritet të tkurret 7,1% këtë vit, para se të rikthehet në një rritje modeste në 2021 dhe...

Basha në Durrës: Asnjë popull nuk ka paguar rritje taksash këto...

TIRANË, 30 maj/ATSH/ -“Pas dy muajve të mbyllur për shkak të koronavirusit, të gjithë shqiptarët e kanë kuptuar se rreziku më i madh për...

Basha, takime në Tiranë: Asnjë projekt konkret për të nxjerrë nga...

TIRANË, 29 maj/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim  Basha ka zhvilluar takime tek disa biznese në njësinë nr. 8 në Tiranë. Sipas tij, qytetarët dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA