Ballina Etiketimet Ekonomia

Etiketim: ekonomia

Tabaku: Programi i propozuar nga PD synon shpëtimin e ekonomisë

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ Drejtuesja politike e PD në degën 3 në Tiranë, Jorida Tabaku u takua sot me biznese në zonën e Bërrylit. Tabaku...

Standard & Poor’s konfirmon perspektivë “të qëndrueshme” për Shqipërinë

TIRANË, 2 shkurt/ATSH/ Agjencia Ndërkombëtare e Vlerësimit Standard & Poor’s (S&P), në rishikimin më të fundit të saj (1 shkurt 2021), konfirmon për Shqipërinë...

JAPONI – Bie prodhimi industrial, niveli i papunësisë mbetet i sheshtë

TOLIO, 29 janar /ATSH-DPA/ - Prodhimi industrial i Japonisë ra 1,6% në dhjetor nga muaji paraardhës për shkak të pandemisë Covid-19, ndërsa shkalla e...

Basha: Ka ardhur koha të sjellim shpresë dhe zhvillim për vendin...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaron se kryeministri Edi Rama shkatërroi ekonominë dhe i detyroi të rinjtë që të ikin nga...

Basha: Shqipëria në krizën më të thellë ekonomike krahasuar me çdo...

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se, Shqipëria është sot në krizën më të thellë ekonomike krahasuar me çdo...

Basha: 7 vite premtime boshe për rimëkëmbje ekonomike, asnjë ndihmë për...

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Rama ka shtatë vjet që premton rimëkëmbjen e ekonomisë dhe sot...

“Rindërtimi do rigjenerojë ekonominë”/ Bushati: Vit i vështirë, masat e ndërmarra...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati u shpreh se 2020 ka qenë një vit i vështirë, ndoshta viti më i...

Meta për raportin e BERZH: Respektimi i marrëveshjes së 5 qershorit,...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ "Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim ka bërë së fundmi një parashikim të zymtë për të ardhmen e afërt të...

Mbështetja gjatë pandemisë/ Basha: Kërkojmë rialokimin e 3% të buxhetit të...

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se PD kërkon rialokimin e 3 për qind të buxhetit të shtetit...

SHBA – 900 miliardë dollarë në vit për rivendosjen e borxhit...

UASHINGTON, 23 shtator /ATSH-AA/ - Nëse SHBA dëshiron të rikthejë borxhin e vendit në nivelet para koronavirusit, kjo do të kërkojë shkurtime të shpenzimeve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA