Ballina Etiketimet Ekonomia

Etiketim: ekonomia

GJERMANI – Bundesbank: Ekonomia pritet të tkurret 7,1 %

BERLIN, 5 qershor /ATSH-DPA/ - Ekonomia gjermane pritet të tkurret 7,1% këtë vit, para se të rikthehet në një rritje modeste në 2021 dhe...

Basha në Durrës: Asnjë popull nuk ka paguar rritje taksash këto...

TIRANË, 30 maj/ATSH/ -“Pas dy muajve të mbyllur për shkak të koronavirusit, të gjithë shqiptarët e kanë kuptuar se rreziku më i madh për...

Basha, takime në Tiranë: Asnjë projekt konkret për të nxjerrë nga...

TIRANË, 29 maj/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim  Basha ka zhvilluar takime tek disa biznese në njësinë nr. 8 në Tiranë. Sipas tij, qytetarët dhe...

Mbi 108 500 individë kanë marrë pagën e luftës

TIRANË, 14 maj/ATSH-Gjergji Mima/ “Mbi 108 mijë e 500 individë kanë marrë pagën e luftës sot që flasim, ndërsa mbi 63 mijë kanë marrë...

Basha: Ekonomia jonë pritet të tkurret me 9%

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se “ekonomia jonë pritet të tkurret me 9%, më keq se në çdo...

Kantieret rifillojnë me pikatore në zonat rurale/ Ekonomia e luftës do...

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Kantieret rifillojnë me pikatore në zonat rurale të Elbasanit, Lushnjës, Shkodrës, Konispol, Borsh, Fushë-Krujë, Fier, duke garantuar rregullin e distancës së...

Basha: Shqipëria, mundësi të bëjë 3 herë më shumë sesa ka...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ “Shqipëria ka mundësinë të bëjë 3 herë më shumë sesa ka bërë deri tani me paketën e ndihmës”, deklaroi sot kryetari...

FINANCE – Moody’s: Ekonomia botërore do të tkurret me 0.5% këtë...

NJU JORK, 26 mars /ATSH- AA/ - Ekonomia botërore pritet të tkurret me 0.5 % në vitin 2020 për shkak të ndikimit negativ të...

Meta: Gjithçka për të përballuar skenarët e ndryshëm të ecurisë së...

TIRANË, 16 mars/ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se duhet të bëhet gjithçka për të përballuar skenarët e ndryshëm të ecurisë së...

Dëmet nga tërmeti/ Objektivi të rindërtojmë gjithçka, por jo të shkurtojmë...

TIRANË, 6 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi se pas tërmetit objektivi është të rindërtojmë gjithçka, por jo të shkurtojmë projekte të rëndësishme. Në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA