Ballina Etiketimet Edi rama

Etiketim: edi rama

Rindërtimi në Kurbin/ 400 nxënës rikthehen këtë 26 nëntor në shkollën...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ 400 nxënësit dhe mësuesit e shkollës nëntëvjeçare “Dan Bajrami" në Gjorem, Kurbin do të rikthehen këtë 26 nëntor në një...

Rama me emigrantë shqiptarë në Athinë: Heqja e ligjit të luftës,...

TIRANË, 16 shtator /ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, heqja e ligjit të luftës nga Greqia është gur themeltar për të hapur...

Koordinimi i përpjekjeve për një zgjidhje paqësore në Donbas/ Rama, bisedë...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e Kryetarit të OSBE-së zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky...

“Po rilind më e bukur dhe më e fortë”/ Shkolla “Llesh...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ 535 nxënës dhe mësuesit e shkollës së Mesme të Bashkuar “Llesh Nik Daka” në Lezhë do të rikthehen këtë 26...

U rindërtua nga themelet/ Mjedise e laboratorë të standardeve europiane për...

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore është investimi më i ri i qeverisë shqiptare me laboratorë të standardeve europiane. Kryeministri Edi...

“Më pranë shqiptarëve të Luginës së Preshevës”/Rama: Libra shkollorë shqip për...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/299675574641416/ TIRANË, 20 gusht /ATSH/ Shqiptarët në Serbi do të kenë mundësi të përdorin libra shkollorë nga Shqipëria. Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qeveria shqiptare...

Rama përkujton regjisorin Gjergj Xhuvani: Njeri i rrallë, mik i mirë,...

TIRANË, 14 gusht /ATSH/ Kryeministri Edi Rama përkujtoi sot ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. “Sot viti dëgjova lajmin e pabesueshëm të ikjes nga...

Rama citon Roosevelt: Të ankohesh për një problem pa i dhënë...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot duke sjellë një citim nga presidenti i 26-të i Shteteve të Bashkuara të...

Rindërtimi, e nesërme shumë më e ndritur për mijëra familjet e...

TIRANË, 17 korrik/ATSH/ “Rindërtimi do të jetë një faqe e bukur e punës sonë të stërmundimshme (e jo pa të meta) për të ndërtuar...

“Sistem dixhital për numërimin e votave”/Procesi i numërimit të jetë sa...

TIRANË, 16 korrik/ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama propozoi sot vendosjen në dispozicion të numërimit të votave të një sistemi dixhital. Në një replikë me deputetin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA