Ballina Etiketimet Durrës

Etiketim: Durrës

Lëshonin teste COVID-19 pa qenë të licencuar, arrestohen 5 shtetas në...

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, pas informacioneve të...

KLP zëvendëson drejtuesin e Prokurorisë së Apelit Durrës

TIRANË, 3 shtator /ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen plenare të radhës. Pasi u njoh me relacionin e përgatitur nga Komisioni i...

Nis mësimi plotësues, Kushi viziton shkollën e re 9-vjeçare “Bedrie Bebeziqi”...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi vizitoi sot shkollën e rindërtuar "Bedrie Bebeziqi" në Durrës, me rastin e fillimit...

Rindërtimi në Durrës, përfundojnë 150 banesa individuale, punohet për pallatet

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Procesi i rindërtimit në Durrës vijon me ritme të larta, ndërkohë që deri tani kanë përfunduar 150 banesa individuale, ndërsa 120...

Organizonin baste sportive, arrestohen dy shtetas në Durrës

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ Policia e Durrësit arrestoi 2 shtetas, të cilët nëpërmjet aparateve të tyre celular, organizonin aktivitetin e lotarive të palejuara të basteve...

Fundjava në portin e Durrësit, përpunohen 7 anije

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ Në portin e Durrësit vijon edhe sot përpunimi i mallrave nga anijet tregtare. Autoriteti Portual Durrës bën të ditur se po përpunohen...

“Erdhëm nga ferri në parajsë”, Rama viziton qytetarët afganë në Durrës,...

TIRANË 27 gusht /ATSH-I.Vata/ Kryeministri Edi Rama ka vizituar këtë pasdite shtetasit afganë, që mbërritën në Shqipëri në orët e para të mëngjesit të...

Penguan qarkullimin e mjeteve, procedohen penalisht 3 shtetas në Durrës

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Policia e Durrësit procedoi penalisht 3 shtetas, pasi organizuan protestë në mënyrë të paligjshme, duke penguar edhe qarkullimin e mjeteve. Këta shtetas,...

Pastrimi i kanaleve vaditëse e kulluese në Durrës, Sako: Ndihmë fermerëve

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Kanalet vaditëse e kulluese në bashkinë e Durrësit janë duke u pastruar dhe hapur për t’i shërbyer fermerëve. Kryetarja e bashkisë së...

Mbi 14 mijë udhëtarë drejt Italisë nga porti i Durrësit fundjavën...

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ Që prej një jave, tragetet që nisen nga Durrësi drejt Barit dhe Ankonës, po transportojnë një numër në rritje të udhëtarëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA