Ballina Etiketimet Durrës

Etiketim: Durrës

Durrës/ 6 anije tregtare në proces përpunimi dhe 4 në pritje

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Në portin e Durrësit vijon pandërprerje përpunimi i mallrave nga anijet tregtare. Autoriteti Portual Durrës bën të ditur se ditën e sotme...

Shkelën masat antiCOVID/ Masë administrative 1 milion lekë për 4 lokale...

TIRANË, 29 nëntor/ATSH/ Në kuadër të kontrolleve për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Policia e Durrësit ndëshkoi me masë administrative 1.000.000 lekë, 2 subjekte...

Programi “BE për shkollat”/ Nis puna për rindërtimin e dy shkollave...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ “Korab Muça” në Krujë dhe “Hysen Çela” në Durrës janë dy nga shkollat e para ku kanë filluar punimet e rindërtimit. 56...

Rilind shkolla “Hasan Koçi” në Shkozet/ Hap dyert me standarde europiane...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Shkolla "Hasan Koçi" në Shkozet, Durrës, e dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, rilindi më e madhe, më e...

Durrës, 262 mijë udhëtarë dhe 642 mijë tonë mallra me tragete...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Pavarësisht kufizimeve nga pandemia për lëvizjen e udhëtarëve, tragetet e linjave Durrës-Bari/Ankona, kanë vijuar lundrimet e tyre në funksion të transportit...

Durrës/ Shkolla “Vëllezërit Haradinaj” rilindi më e madhe dhe më e...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Deri në fund të dhjetorit 30 shkolla në zonat e prekura nga tërmeti do të jenë gati ndërsa të gjitha shkollat...

Rindërtimi në Durrës/ Intensitet punimesh për riparimin e mjediseve të përbashkëta,...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama inspektoi sot punimet që po kryhen për rikonstruksionin e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Duke ndjekur...

Rindërtimi pas tërmetit/ IMT planifikon prishjen e pallatit 9-katësh në Durrës

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit dhe forcat xheniere të ushtrisë kanë planifikuar për të martën plasjen me shpërthim të kontrolluar...

Rindërtimi/ Në mbi 450 pallate në Durrës po vijon me intensitet...

  TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ Në mbi 450 pallate në Durrës po vijon me intensitet puna për meremetimin e ambienteve të përbashkëta nga dëmet e shkaktuara...

FOTO-Rindërtimi në Durrës/ Shkolla “Vëllezërit Haradinaj”, gati për të mirëpritur nxënësit...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Shkolla 9-vjeçare “Vëllezërit Haradinaj” në Rrashbull, Durrës, do të rihapë dyert për nxënësit me kushte optimale, pa dallim nga shkollat e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA