Ballina Etiketimet Durrës

Etiketim: Durrës

Porti i Durrësit/ Përpunohen 10 anije me mbi 30 mijë tonë...

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Në portin e Durrësit vijon përpunimi i mallrave nga anijet tregtare. Autoriteti Portual Durrës bën të ditur se ditën e sotme po...

Dogjën sipërfaqe toke, procedohen penalisht dy persona në Krujë e Lushnjë

TIRANË, 15 gusht/ATSH/ Dogjën me zjarr sipërfaqe toke, procedohen penalisht dy persona në Krujë dhe Lushnjë. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë...

Zaptuan hapësirat publike, Policia e Durrësit procedon penalisht 2 shtetas

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Policia e Durrësit procedoi sot penalisht 2 shtetas, pasi kishin zënë hapësirën publike me shezlongë dhe çadra të vendosura pa lejen...

Tragetet në 7 muaj, 545 lundrime vajtje-ardhje

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Mbi 3420 qytetarë, vendas dhe të huaj, me 890 autovetura, kanë lundruar mesatarisht çdo ditë gjatë muajit korrik të këtij viti,...

Sezoni turistik, Gazheli viziton portin e Durrësit

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Sezoni turistik ka rritur ndjeshëm numrin e pasagjerëve, ndaj dhe strukturat doganore kanë maksimizuar punën në pikat e kalimit kufitar, tokësor,...

Përkujtohet 30-vjetori i zbarkimit të 20 mijë emigrantëve shqiptarë në Bari

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Në përkujtim të 30-vjetorit të zbarkimit të 20.000 emigrantëve shqiptarë me anijen Vlora në portin e Barit, në Durrës janë çelur...

Policia sekuestron 62 kg lëndë narkotike, arrestohen në flagrancë 7 persona

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Efektivët e Policisë së Durrësit në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, nën...

Kuarteti i Kremonës në “Kopshtin e kënaqësive tokësore” të Bienales 2021

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Të pasionuarit e muzikës janë magjepsur mbrëmjen e kaluar nga tingujt e veprave të Beethoven dhe Brahms, të cilat kumbuan në...

Vijojnë punimet për përforcimin e Kullës në Kalanë e Durrësit

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti bën të ditur se vijon puna në kalanë e Durrësit, e cila në vitin 2019 pësoi...

Risi dhe atraksion në rrugët e Durrësit

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Bashkia e Durrësit ka sjellë risi në rrugët e qytetit në këtë sezon turistik . Për ta bërë sa më atraktive dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA