Ballina Etiketimet Donatore

Etiketim: donatore

GJENEVË – OKB: Mbështetje nga konferenca e donatorëve për Sirinë

GJENEVË, 25 mars /ATSH-DPA/ - OKB bëri thirrje sot për një mbështetje bujare për pesë vendet me më shumë refugjatë sirianë nga konferenca e...

PARIS – Edhe Trump i pranishëm në konferencën e donatorëve për...

BEJRUT, 8 gusht /ATSH-AA/ - Presidenca e Libanit ka njoftuar se presidenti amerikan, Donald Trump, do të marrë pjesë në konferencën e donatorëve për...

Ahmetaj: Nis angazhimi i fondeve të donatorëve për rindërtimin, të shtunën...

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetaj dha sot një informacion të plotë lidhur me fondet e siguruara nga qeveria shqiptare...

Rindërtimi/ Ecuria e projekteve me fondet e siguruara nga donatorët në...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj gjatë një aktiviteti për shpërndarjen e granteve për riparimin e shtëpive të dëmtuara, informoi mbi ecurinë...

BRUKSEL – Mblidhen 7.4 miliardë euro në konferencën e donatorëve për...

BRUKSEL, 4 maj /ATSH-DPA/ - Konferenca ndërkombëtare e donatorëve për koronavirusin mblodhi 7.4 miliardë euro, në përpjekje për të zhvilluar vaksinën, teste dhe trajtime...

FOKUS – Konferenca e donatorëve për Shqipërinë tërheq vëmendjen e medias...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ - Konferenca e donatorëve ndërkombëtarë për të ndihmuar Shqipërinë në procesin e rindërtimit, pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 dhe...

Konferenca e Donatorëve/ Soreca: Komuniteti ndërkombëtar solidaritet me popullin shqiptar

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, deklaroi sot se po ndërmerren hapat e fundit përpara Konferencës së Donatorëve "Së bashku për...

Rindërtimi i Shqipërisë/Macron: Konferenca e donatorëve në dhjetor ose janar

BRUKSEL, 12 dhjetor /ATSH/ - Presidenti francez, Emanuel Macron shprehu sot në deklaratën e tij, në hapje të Këshillit Europian, solidaritetin me popullin shqiptar...

Berat/ Bashkia dhe donatorë solidarizohen me shtresat në nevojë

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/- Në prag të festave të fundvitit, bashkia e Beratit në bashkëpunim me donatorë të ndryshëm, dhuruan sot 140 pako ushqimore për njerëzit...

Shtrirja e rrjetit ADISA, instrument kyç për luftën ndaj korrupsionit

TIRANË, 30 maj/ATSH/ - Qeveria është e përkushtuar për të ecur më shpejt në drejtim të shtrirjes së rrjetit të ADISA-s, institucionit lider për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA