Ballina Etiketimet Dogane

Etiketim: dogane

Fluturimi i parë në aeroportin e Kukësit më 18 prill/ Qeveria...

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Këshilli i Ministrave ka marrë vendim për krijimin e zonës doganore të përhershme në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit. Vendimi është marrë një...

Policia Kufitare e Kakavijës: Asnjë rast i trafikimit të drogës nuk...

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ Shefi i Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë Vilson Dine tha sot se asnjë rast i trafikimit të drogës nuk është evidentuar...

Pika doganore e Kakavijës mbyllet për 24 orë/ Doganat sqarojnë bizneset

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Doganave njofton të gjithë qytetarët dhe bizneset që kryejnë aktivitet import-eksporti nëpërmjet pikës doganore Kakavijë, se kjo...

Rama reagon për deklaratën e Vulin

TIRANË, 3 tetor /ATSH/ - Kryeministri Rama ka reaguar sot ndaj një deklarate të ministrit serb të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, sipas të cilit, me...

BRUKSEL – BE: SHBA të heqë menjëherë të drejtat doganore për...

BRUKSEL, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Komisioneri Europian për Tregtinë, Phil Hogan i kërkoi sot SHBA-së të heqë menjëherë të drejtat e saj doganore të...

Sekuestrohet sasi e konsiderueshme valute e padeklaruar në automjetin që vinte...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Strukturat doganore sekuestruan sot një sasi të konsiderueshme valute të padeklaruar. Sipas njoftimit për shtyp të Doganës në bazë të analizës së...

BRUKSEL – BE heq detyrimet doganore dhe TVSH-në për importin e...

BRUKSEL, 3 prill /ATSH-AFP/- Komisioni Europian njoftoi sot se do të hiqë dorë përkohësisht nga detyrimet doganore dhe TVSH-ja për importet e pajisjeve mjekësore,...

Policia kontrolle në Doganën e Tiranës, 7 të shoqëruar

TIRANË, 29 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle në Doganën e Tiranës, duke ndaluar shtatë persona dhe kontrolluar më shumë se...

SHBA – Deficiti tregtar mbetet në nivele të larta

SHBA, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Deficiti tregtar i SHBA-së u rrit më shumë nga sa pritej në muajin gusht, por importet nga Kina ranë...

BM – Johnson hedh poshtë propozimet për kufirin me Irlandën

LONDËR, 1 tetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson hodhi poshtë raportet që pretendojnë se i ka dërguar Brukselit propozime të reja në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA