Ballina Etiketimet Dogane

Etiketim: dogane

SHBA – Trump: Apple nuk do të ketë trajtim të veçantë...

UASHINGTON, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Donald Trump paralajmëroi sot se “Apple” nuk do të përfitojë nga një trajtim i veçantë në lidhje me tarifat...

Operacioni “Kamuflimi”/ Policia godet një rast kontrabande, 2 të ndaluar

TIRANË, 10 maj/ATSH/- Policia e Tiranës ka realizuar operacionin “Kamuflimi", për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e kontrabandës së mallrave që paguhet...

KINË – Pekini redukton taksat e importit për kompjuterat dhe produkte...

PEKIN, 8 prill /ATSH-AFP/ - Kina njoftoi sot se do të ulë taksat doganore mbi dsia produkte të konsumit, në çastin që Bashkimi Europian...

FRANCË – Sekuestrohet 51 kilogram kokainë

PARIS, 28 janar /ATSH-AFP/ - Dogana franceze sekuestroi 51 kilogram kokainë më 21 janar në jugperëndim, në kufirin spanjoll, në një automjet ndërsa drejtuesi...

Hapja e Doganës së Kosovës në Portin e Durrësit, hap i...

TIRANË, 15 janar/ATSH-Maela Marini/ "Hapja e Zyrës Doganore të Kosovës në Portin e Durrësit është hapi i parë i rëndësishëm drejt bashkimit të plotë...

Zyra e Doganës së Kosovës në portin e Durrësit nga janari...

PRISHTINË, 9 Dhjetor /ATSH/.-Procedurat doganore në Portin  e Durrësit nga Dogana e Kosovës do të nisin nga muaji janar 2019. Dogana e Kosovës deklaroi sot...

Shqipëri-Kosovë, së shpejti realitet bashkimi i shërbimeve doganore e policore

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2195592027370306/?t=6 TIRANË, 2 nëntor/ATSH/ Pika e kalimit kufitar të Morinës nisi vënien në funksionim të ambienteve të reja tërësisht të transformuara sipas standardeve europiane. Ky investim në...

GJENEVË – OBT: Barrierat doganore po vënë në rrezik ekonominë botërore

GJENEVË, 23 mars /ATSH-AFP/ - Drejtori i Organizatës Botërore të Tregtisë paralajmëroi sot shtetet që po imponojnë barriera të reaj doganore se po vënë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA