Ballina Etiketimet Ditelindje

Etiketim: ditelindje

VIDEO/ Këngë dhe argëtim te çadrat e emergjencave në Vorë, festohet...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/Atmosferë festive dhe plot emocion është krijuar te zona e çadrave të emergjencave në Vore, ku është festuar ditëlindja e një prej...

“Nderi i Kombit” Gjergj Vlashi feston sot 91-vjetorin e lindjes

TIRANË, 13 korrik/ATSH/- Regjisori, shkrimtari dhe përkthyesi Gjergj Vlashi sot feston 91-vjetorin e lindjes. Artisti i mirënjohur nga Durrësi vazhdon të jetë produktiv duke...

Rama feston 55-vjetorin e lindjes: Rëndësi ka jeta në vitet e...

TIRANË, 4 korrik/ATSH/- Kryeministri Edi Rama në 55-vjetorin e lindjes falënderoi qytetarët shqiptarë që i kanë shprehur urimet për ditëlindjen e tij, ndërsa përcjell...

SOFT NEWS – Një kuti me akullore….dhurata e Putin për Xi...

DUSHANBE, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin i bëri dhuratë homologut të tij kinez, Xi Jinping një kuti me akullore artizanale ruse,...

Mbretëresha e këngës shqiptare, Nexhmije Pagarusha feston sot 86-vjetorin

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Zëri i “Bilbilit të Kosovës”, Nexhmije Pagarushës ka kumbuar fuqishëm përgjatë dekadave të tëra, duke mbajtur gjallë dashurinë për...

SOFT NEWS  – Pesë kuriozitete rreth Mbretëreshës Elisabeta II, në ditëlindjen...

LONDËR, 22 prill /ATSH-AFP/ - Mbretëresha Elisabeta II festoi të dielën 93 vjetorin e lindjes. Le të njihemi me pesë kuriozitete rreth monarkes britanike. -Jetëgjatësia- Ajo...

FOTO/ Ditëlindje në teatër, risia e Teatri Metropol për publikun kryeqytetas

TIRANË, 9 prill /ATSH/ - Ditëlindje në teatër është risia që sjell Teatri Metropol për publikun kryeqytetas. Çdo grupmoshë duke filluar nga kopshtet dhe...

Urë-Vajgurore/ 7-vjeçari feston ditëlindjen, i dhuron qytetit 3 pemë

TIRANË, 21 shkurt/ATSH/ - Noeni iu bashkua nismës “Krijo oksigjenin tënd” duke mbjellë 3 pemët e tij të para, me rastin e ditëlindjes së tij. Kryetarja e...

FOKUS – Adoleshenti problematik FB mbush 15 vjeç

UASHINGTON, 1 shkurt /ATSH-AFP/ - Pesëmbëdhjetë vite pas konceptimit në një dhomë konvikti në Harvard, Facebook është shndërruar në liderin numër një të rrjeteve...

Aktorja e njohur shqiptare, Tinka Kurti feston sot ditëlindjen

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - Aktorja e madhe e skenës shqiptare Tinka Kurti feston sot 86-vjetorin e lindjes. Me role karakteri ajo spikati jo vetëm...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA