Ballina Etiketimet Ditelindje

Etiketim: ditelindje

Meta në ditëlindjen e aktorit Kallaku, policia merr masa/ Braçe: “Shqetësimin”...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe reagoi lidhur me shkeljen e rregullave antiCOVID, në festën e ditëlindjes së aktorit të humorit Bes Kallaku, ku...

I kufizuar për shkak të Covid-19 mbreti Pele feston 80-vjetorin

SAO PAOLO, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Mbreti Pele do të festojë 80-vjetorin, i kufizuar në shtëpinë e tij për t'u mbrojtur nga koronavirusi, ndërkohë...

Dritëro Agolli, rol unik në formësimin dhe identifikimin e PS-së si...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Dritëro Agolli përveçse një nga shkrimtarët më të mëdhenj në letërsinë shqipe ishte gjithashtu një zë i rëndësishëm përgjatë proceseve demokratike. Kryetari...

Rama uron Helena Kadarenë për ditëlindje: Një grua e jashtëzakonshme shqiptare

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama uroi sot me rastin e ditëlindjes Helena Kadarenë, të cilën e cilësoi një zonjë të rrallë dhe një...

Zaho mbush 6 vjeç, festë në shtëpinë e kryeministrit

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ Djali i vogël i Kryeministrit Edi Rama, Zaho, feston sot ditëlindjen e tij të 6-të. Kryeministri Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda...

SOFT NEWS – Merkel ”feston” ditëlindjen në samitin e Fondit të...

BRUKSEL, 17 korrik /ATSH-ANSA/ - Një foto speciale në fillim të Këshilli Europian për kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministri portugez, Antonio Costa, të cilët...

Rama feston 56-vjetorin e lindjes, publikon foton me nënën e tij...

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama feston sot 56-vjetorin e lindjes. Ai ka ndarë një foto me nënën e tij, Anetën. "Me gruan që më...

BM – Princi Philip feston ditëlindjen e 99-të

LONDËR, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Princi Philip, bashkëshorti i mbretëreshës Elizabeth II prej 72 vitesh, shënoi sot ditëlindjen e 99-të. Philip, titulli zyrtar i të...

FOKUS – Një panterë e zezë 50-vjeçare!

LONDËR, 20 maj /ATSH-ANSA/ - Në kohë pandemie festimi i 50 viteve të një perëndeshe të Olimpit si Naomi Campbell, megjithëse në një hotel...

SOFT NEWS – Archie ka për herë të parë… ditëlindjen!

LONDËR, 6 maj /ATSH-DPA/ - Mbretëresha Elizabeth II i dërgoi sot urimet e ditëlindjes  stërnipit të saj të tetë, Archie, i cili është djali...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA