Ballina Etiketimet Ditelindje

Etiketim: ditelindje

Ditëlindja e parë e Veliajt si baba

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ - Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka festuar 39- vjetorin e lindjes. Por, kjo ditëlindje ka qenë ndryshe për kreun...

28 Nëntori, ditëlindja e komandantit Adem Jashari

TIRANË, 28 Nëntor/ATSH/ - Sot, është dita e lindjes së Adem Jasharit, një nga luftëtarët më të shquar që ka nxjerrë kombi shqiptar. Themelues i...

Rita Ora feston sot ditëlindjen, prindërit e urojnë shqip

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ - Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora feston sot 28-vjetorin e lindjes. Ylli i muzikës pop i ka bërë...

Robert De Niro, legjenda e kinemasë mbush 75 vjeç

TIRANË, 17 gusht/ATSH/- Robert De Niro shuan 75 qirinj më 17 gusht. "Talenti qëndron në zgjedhje" ka thënë një herë aktori. Si mos t'i...

MUZIKË – ”Material girl” bëhet 60 vjeçe

MARAKESH, 16 gusht /ATSH-AFP/ - Këngëtarja amerikane Madonna mbërriti në qytetin e Marakeshit, në jug të Marokut, për të festuar me madhështi 60-vjetorin, sipas...

Meta uron Canën: Kapiteni që udhëhoqi Kombëtaren drejt arritjes më të...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ - Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Lorik Cana feston sot 35-vjetorin e lindjes. Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka nisur...

Gisele Bündchen mbush 38 vjeç, prezanton dhe librin e saj autobiografik

TIRANË,20 korrik /ATSH/ - Ka pritur ditën e ditëlindjes së saj të 38-të Gisele Bündchen për të dhënë lajmin e publikimit të librit të...

SOFT NEWS – Trump feston para kohe… ditëlindjen!

SINGAPOR, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump festoi sot ditëlindjen në Singapor, tri ditë para kohe, pasi një kek ishte në tavolinën...

Nexhmije Pagarusha, “Bilbili i Kosovës”, mbush sot 85 vjeç

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1294016514065984/   TIRANË, 7 Maj/ATSH/.- Zëri i "Bilbilit të Kosovës", Nexhmije Pagarushës ka kumbuar fuqishëm përgjatë dekadave të tëra, duke mbajtur gjallë dashurinë për kulturën dhe...

Ylli i pop-it, Adele mbush 30 vjeç

TIRANË, 5 Maj/ATSH/.- Ajo mes Adele, muzikës dhe audiencës së saj është një histori dashurie e filluar 10 vjet më parë, kur hiti i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA