Ballina Etiketimet Diber

Etiketim: diber

Zgjedhjet në Dibër/ PD do të ankimojë vendimin e Prokurorisë për...

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ Partia Demokratike do të ankimojë vendimin e Prokurorisë për dosjen 184 të manipulimit të zgjedhjeve në Dibër, njoftoi sot zyra...

Dibër/ Tubim i paligjshëm, Policia procedon 10 shtetas nga mosha 17-24...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/ Organizuan grumbullim dhe manifestim të paligjshëm, dhe nuk iu bindën urdhrit të punonjësve të policisë, Komisariati i Policisë së Bulqizës...

Xhaçka: Detyrimi ynë që pavarësisht vështirësive të bëjmë më shumë për...

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka u ka shprehur sot ngushëllimet familjarëve të tri viktimave që humbën jetën mbrëmjen e djeshme...

Krimet mjedisore/ Goditen 4 raste të prerjes së paligjshme të pyjeve

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Policia e Dibrës ka goditur katër raste të prerjes së paligjshme të pyjeve. Në njoftimin e Policisë së Dibrës, bëhet me dije...

“Shqipëria e bukur”/ Radomira, destinacioni i duhur për të apasionuarit pas...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/   Radomira, në Dibër është një nga zonat më të bukura për natyrën dhe resurset e saj. Kryeministri Edi Rama në kuadër të...

Krimi Mjedisor/ Policia e Dibrës plan masash: Në 3 javët e...

TIRANË, 20 korrik/ATSH-A. Fortuzi/ Strukturat e Policisë së Dibrës kanë marrë një plan masash për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore. Sipas njoftimit të...

Dibër/ Kontrolle për respektimin e vetëkarantimit nga personat e prekur me...

  TIRANË, 10 Korrik/ATSH/ Policia e Dibrës vijon kontrollet e pandërprera për respektimin e vetëkarantimit nga personat e prekur me COVID-19, si dhe për respektimin...

Dibër/ Taskforca, kontrolle të vazhdueshme për zbatimin e protokolleve antiCovid

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ - Prefekti i Qarkut Dibër, Nexhbedin Shehu kërkoi sot kontroll të vazhdueshëm sipas rregullave për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Duke marrë...

Dibër/ Hapet rruga në Zimur, Imeraj: I dhamë zgjidhje një shqetësimi...

TIRANË, 6 qershor/ATSH/- Bashkia e Dibrës ka ndërhyrë në Zimur, njësia administrative Tomin, për ti dhënë zgjidhje një shqetësimi të kahershëm të banorëve të...

Dibër/ Nënshkruhet Karta Europiane për barazinë gjinore në jetën vendore

TIRANË, 2 qershor /ATSH - I. Vata/ Kryetari i bashkisë së Dibrës, Dionis Imeraj nënshkroi Kartën Europiane për Barazi të grave dhe burrave në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA