Ballina Etiketimet Diber

Etiketim: diber

Krimet mjedisore/ Goditen 4 raste të prerjes së paligjshme të pyjeve

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Policia e Dibrës ka goditur katër raste të prerjes së paligjshme të pyjeve. Në njoftimin e Policisë së Dibrës, bëhet me dije...

“Shqipëria e bukur”/ Radomira, destinacioni i duhur për të apasionuarit pas...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/   Radomira, në Dibër është një nga zonat më të bukura për natyrën dhe resurset e saj. Kryeministri Edi Rama në kuadër të...

Krimi Mjedisor/ Policia e Dibrës plan masash: Në 3 javët e...

TIRANË, 20 korrik/ATSH-A. Fortuzi/ Strukturat e Policisë së Dibrës kanë marrë një plan masash për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore. Sipas njoftimit të...

Dibër/ Kontrolle për respektimin e vetëkarantimit nga personat e prekur me...

  TIRANË, 10 Korrik/ATSH/ Policia e Dibrës vijon kontrollet e pandërprera për respektimin e vetëkarantimit nga personat e prekur me COVID-19, si dhe për respektimin...

Dibër/ Taskforca, kontrolle të vazhdueshme për zbatimin e protokolleve antiCovid

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ - Prefekti i Qarkut Dibër, Nexhbedin Shehu kërkoi sot kontroll të vazhdueshëm sipas rregullave për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Duke marrë...

Dibër/ Hapet rruga në Zimur, Imeraj: I dhamë zgjidhje një shqetësimi...

TIRANË, 6 qershor/ATSH/- Bashkia e Dibrës ka ndërhyrë në Zimur, njësia administrative Tomin, për ti dhënë zgjidhje një shqetësimi të kahershëm të banorëve të...

Dibër/ Nënshkruhet Karta Europiane për barazinë gjinore në jetën vendore

TIRANË, 2 qershor /ATSH - I. Vata/ Kryetari i bashkisë së Dibrës, Dionis Imeraj nënshkroi Kartën Europiane për Barazi të grave dhe burrave në...

Dibër/ Prefekti Shehu për ATSH: 452 pako ushqimore për familjet në...

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Në qarkun e Dibrës gjatë kësaj jave janë shpërndarë 452 pako ushqimore për familjet në nevojë dhe pensionistët. Prefekti i qarkut Dibër,...

Masat ndaj COVID-19/ Kundërshtuan me forcë punonjësit e policisë, 3 në...

TIRANË, 29 prill/ ATSH- A. Fortuzi/- Policia e Dibrës ka arrestuar tre shtetas pasi kanë kundërshtuar dhe penguar me forcë gjatë kryerjes së detyrës,...

COVID-19/ Dibra, bashki e gjelbër, Imeraj: Të jemi të motivuar për...

TIRANË, 25 prill/ATSH/ - Dibra renditet në bashkitë e gjelbra në vend, pasi deri më tani nuk ka asnjë të prekur me COVID-19 në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA