Ballina Etiketimet Dialog

Etiketim: dialog

UASHINGTON – SHBA dhe BE me mekanizëm të përbashkët të dialogut...

UASHINGTON, 24 tetor /ATSH-AA/ - Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo dhe Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Politika...

Takimi i Uashingtonit/ Kosova, qasje kurajoze dhe konstruktive në dialogun me...

TIRANË, 2 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se dialogu mbetet i vetmi instrument për të fituar çështjen e shtruar për zgjidhje dhe se...

RAMALLAH – Abbas refuzon presionin arab për dialog me SHBA-në

RAMALLAH, 20 shtator /ATSH-AA/ - Zëvendëskryetari i lëvizjes ''Fatah'', Mahmoud al-Aloul tha se presidenti i Palestinës, Mahmoud Abbas është përballur me presion nga vendet...

PARIS – Franca dhe Gjermania dëshirojnë dialog konstruktiv me Turqinë

PARIS, 1 shtator /ATSH-AA/ - Franca dhe Gjermania njoftuan se dëshirojnë të zhvillojnë dialog konstruktiv me Turqinë. Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian dhe...

GJERMANI – Merkel: BE dhe Kina do të vazhdojnë dialogun për...

BERLIN, 31 gusht /ATSH-ANSA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se Gjermania dhe Bashkimi Europian do të vazhdojnë dialogun me Kinën dhe të jenë...

FRANCË – Macron: Dialog pozitiv me parakushte me Turqinë

PARIS, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dëshiron të riangazhohet në një dialog pozitiv me Turqinë, por me parakushte, deklaroi sot në...

STRASBURG – KiE i kërkon Bjellorusisë fillimin e një dialogu kombëtar

STRASBURG, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Bjellorusia duhet në mënyrë urgjente të fillojë një dialog kombëtar duke përfshirë shoqërinë civile për të dalë paqësisht nga...

STAMBOLL – Cavusoglu: Turqia gati për dialog me Greqinë pa parakushte

STAMBOLL, 25 gusht /ATSH-AFP/ - Ankaraja njoftoi sot se është e gatshme për dialog me Athinën pa parakushte, në lidhje me mosmarrëveshjen midis dy...

LIBI – Këshilli i Lartë i Shtetit kundërshton çdo dialog me...

TRIPOLI, 22  gusht /ATSH-DPA/ - Këshilli i Lartë i Shtetit hodhi poshtë me ngulm çdo dialog me komandantin e forcave rivale, Khalifa Haftar, i...

FRANCË – Samit virtual Serbi-Kosovë për rifillimin e dialogut

PARIS, 10 korrik /ATSH-AFP/ - Serbia dhe Kosova do të rifillojnë sot dialogun e ndërprerë prej 18 muajsh, me një samit në videokonferencë i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA