Ballina Etiketimet Denohet

Etiketim: denohet

FUTBOLL – Benzema dënohet me një vit burg për shantazh

PARIS, 24 nëntor /ATSH/ - Karim Benzema, sulmuesi i Francës dhe i “Real Madridit”, u shpall fajtor për shantazh seksual ndaj një futbollisti tjetër...

SALVADOR – Ish-Zonja e Parë dënohet me 10 vjet burg për...

MEKSIKO SITI, 5 qershor /ATSH-DPA/ - Ish-Zonja e Parë e Salvadorit dhe vëllai i saj u dënuan me 10 vjet burg me akuzën për...

Kur mashtron edhe për… shtatzëninë!

LONDËR, 25 shkurt /ATSH-DPA/ - Një grua në Skoci, e cila falsifikoi shtatzëninë për muaj me radhë, u dënua me 150 orë shërbim në...

KROACI – Sanader dënohet me 8 vite burg për korrupsion

ZAGREB, 14 nëntor /ATSH-AA/ - Ish-kryeministri i Kroacisë, Ivo Sanader u dënua me tetë vite burg mbi akuzat për shpërdorim të detyrës dhe korrupsion. Pasi...

KIRGISTAN – Ish-presidenti Atambayev dënohet me 11 vite burg

BISHKEK, 23 qershor /ATSH-ANSA/ - Ish-presidenti i Kirgistanit, Almazbek Atambayev u dënua me 11 vjet e dy muaj burg dhe konfiskim të pasurisë me...

ISLAMABAD – Ish-kryeministri Sharif dënohet me burg për korrupsion

ISLAMABAD, 24 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Ish-kryeministri pakistanez, Muhammad Nawaz Sharif u dënua me shtatë vjet burg për korrupsion, për rastin e lidhur me çështjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA