Ballina Etiketimet Demokrate

Etiketim: demokrate

“Më shpëtove nga halli i madh që kisha”/ Rama tregon mesazhin...

TIRANË, 16 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se PS nuk luan bixhoz me të ardhmen e shqiptarëve. Duke folur në një takim me...

FOKUS – Demokratët bien dakord të përparojnë me projektligjin për COVID-19

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-DPA/- Demokratët e Senatit u përballën me një kujtesë për realitetet politike të shumicës së tyre delikate parlamentare kur projektligji për...

SHBA – Demokratët më afër kontrollit të Kongresit pas balotazheve të...

XHORXHIA, 6 janar /ATSH-DPA/ - Një kandidat demokrat në zgjedhjet e votimit të Senatit të Xhorxhia u parashikua fitues ndaj kundërshtarit të tij republikan,...

SHBA – Demokratët thirrje FB për pengimin e postimeve islamofobike

UASHINGTON, 17 dhjetor /ATSH-AA/ - Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së i bënë thirrje drejtorit ekzekutiv të Facebook-ut, Mark Zuckerberg që të ndalojë...

SHBA – Demokratët propozojnë ligjin për vlerësimin e aftësive të presidentëve

UASHINGTON, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Kreu i Demokratëve të Kongresit amerikan, Nancy Pelosi propozoi sot krijimin e një komisioni për të vlerësuar aftësinë e...

Vota në 25 prill, problem për demokratët/ Votojnë për Lulin, por...

TIRANË, 9 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Vota në 25 prill do të jetë një problem shumë i madh për demokratët dhe këdo që mund të ketë...

SHBA – Trump dënon vendimin e kongresmenëve demokratë për impeachment

BETËLL KRIK, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti Donald Trump dënoi sot, nga Miçigani, vendimin e kongresmenëve demokratë, pak pas miratimit të akuzave kundër tij...

SHBA -Miratohet ligji që shmang mbylljen e Qeverisë Federale

UASHINGTON, 20 shtator /ATSH-ANSA/- Me 301 vota pro dhe 123 kundër, Dhoma e Përfaqsuesëve në SHBA, ka aprovuar një ligj afatshkurtër për të shmangur...

SHBA – Shtohet një kandidat tjetër për president në listën e...

UASHINGTON, maj /ATSH-AFP/ - Guvernatori i shtetit të Montanas shpalli sot kandidaturën në garën presidenciale amerikane, duke e çuar në 22 numrin e kandidatëve...

FOKUS – Kandidatët demokratë për presidencialet amerikane 2020

UASHINGTON, 24 mars /ATSH-AFP/ - Të paktën 15 demokratë kanë njoftuar vullnetin e tyre për të sfiduar Donald Trump gjatë presidencialeve amerikane në nëntor...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA