Ballina Etiketimet Buxhet

Etiketim: buxhet

Buxheti 2021 ringre ekonominë/ Denaj: Rrisim punësimin përmes injektimit të likuiditetit,...

TIRANË, 27 tetor/ATSH-Maela Marini/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj u deklaroi sot se "buxheti 2021 është nga më ambiciozët në objektivin për...

Teliti: Buxheti 2021, dëshmi e dështimit të hapjes së vendeve të...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ "Buxheti 2021 është buxheti i inceneratorëve dhe luksit, dëshmi e dështimit të qeverisë për hapjen e vendeve të reja të punës...

Fondi për kompensimin e pronarëve, 3 miliardë lekë në vitin 2021

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Fondi i kompensimit në vlerë të pronarëve gjatë vitit 2021, parashikohet në masën 3 miliardë lekë, nga 1.9 miliardë lekë që...

Trefishohet mbështetja financiare në bujqësi/ Nga 40 milionë euro në vitet...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Buxheti për mbështetjen financiare në bujqësi është rritur me 175% në vitet 2013-2020, krahasuar me periudhën 2007-2012. Kryeministri Edi Rama solli sot...

FRANCË – Parlamenti miraton kontribut rekord për buxhetin e BE-së

PARIS, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Asambleja kombëtare franceze miratoi kontributin e Francës në buxhetin e Bashkimit Europian për vitin 2021, një shumë rekord prej...

BRUKSEL – Merkel: Domosdoshmëri rezultatet e shpejta në negociatat për buxhetin...

BRUKSEL, 16 tetor /ATSH-ANSA/ - Kemi nevojë për rezultate të shpejta në negociatat për buxhetin e BE për të garantuar se vërtet kemi rezultatet...

BRUKSEL – Sassoli: Eurodeputetët të zhbllokojnë negociatat për buxhetin e BE-së

BRUKSEL, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli u bëri thirrje sot krerëve të 27 vendeve anëtare të BE-së që të...

BRUKSEL – Parlamenti Europian ndërpret negociatat për buxhetin e BE-së 

BRUKSEL, 8 tetor /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian njoftoi sot në mbrëmje se ka ndërprerë negociatat me shtetet anëtare për buxhetin e ardhshëm shumëvjeçar të...

BRUKSEL – Clauss: Pará shtesë në negociatat e buxhetit me PE

BRUKSEL, 7 tetor /ATSH-DPA/ - Presidenca gjermane e Këshillit Europian propozoi sot pará shtesë me shpresën për të kapërcyer një ngërç në negociatat e...

JAPONI – Buxhet i ri rekord për mbrojtjen

TOKIO, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Ministria japoneze e Mbrojtjes zbuloi sot një buxhet të ri rekord ekuivalent me 52 miliardë dollarë, ndërkohë që arkipelagu...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA