Ballina Etiketimet Ballkani i hapur

Etiketim: Ballkani i hapur

MV – Qeveria miraton vendime lidhur me sesionin e ardhshëm të...

SHKUP, 17 dhjetor / ATSH-MIA/– Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme të 128-të miratoi sot vendime dhe konkluzione që...

Rama: Bashkëpunimi rajonal sjell rritje 6.7% të PBB-së

TIRANË, 2 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend gjatë interpelancës së kërkuar nga deputeti i PD, Tritan Shehu se, “nga bashkëpunimi...

Rama: “Ballkani i Hapur” do të vazhdojë, në interes të shqiptarëve

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ "Ballkani i Hapur" do të vazhdojë, sepse është në interes të Shqipërisë dhe shqiptarëve. Kështu u shpreh sot kryeministri Edi Rama në...

Rama: Ballkani i hapur, njësi e zbatimit të procesit të Berlinit

TIRANË, 25 nëntor /ATSH/  Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, Ballkani i hapur, është njësia e zbatimit të projektit të Procesit të Berlinit. I pyetur...

Xhaçka: “Ballkani i Hapur”, nismë e guximshme për ta kthyer rajonin...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se "nuk e kemi harruar Kosovën me ‘Ballkanin e Hapur’". Duke...

“Ballkani i hapur”, treg përtej Shqipërisë për kafshët e gjalla dhe...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "në kuadër të 'Ballkanit të hapur', për herë të parë, nga viti i ardhshëm,...

Linhart: “Ballkani i hapur”, rajoni të zhvillojë bashkëpunimin

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Ministri federal për Çështjet Evropiane dhe Ndërkombëtare të Austrisë, Michael Linhart u shpreh sot pro nismës së “Ballkanit të hapur”, duke...

“Ballkani i Hapur”, mekanizëm për të rritur bashkëpunimin në rajon

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "sa i përket specifikisht atyre që shikojmë në rajon këto ditë, që nuk janë shenja...

Rutte pro nismës “Ballkani i Hapur”: Në favor të integrimit rajonal...

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Kryeministri i Holandës, Mark Rutte deklaroi sot se është në favor të nismës së “Ballkanit të Hapur”. I pyetur për nismën “Ballkani...

Vetëpërjashtimi nga “Ballkani i hapur”, kërcënohet interesi strategjik i Kosovës

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, në një intervistë për Deutche Welle, se me vetëpërjashtimin nga "Ballkani i hapur" kërcënohet interesi strategjik...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA