Ballina Etiketimet Ballkani i hapur

Etiketim: Ballkani i hapur

E ardhmja e zgjerimit – një këndvështrim nga rajoni

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe zv.kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov dhanë sot, pas takimit të...

Rama: “Ballkani i hapur”, e vetmja rrugë për jetësimin e procesit...

TIRANË, 4 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, "Ballkani i hapur" është e vetmja rrugë për të zgjeruar kapacitetin ekonomik të vendeve...

SHBA mbështet nismën Ballkani i hapur: U besojmë udhëheqësve të tre...

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Zëvendësndihmëssekretari i Shtetit, Gabriel Escobar e bëri të qartë përkushtimin e administratës Biden ndaj Ballkanit Perëndimor gjatë dëshmisë së tij mbi...

“Ballkani i hapur”, zhvillim i natyrshëm i Procesit të Berlinit

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot gjatë fjalës së tij në Forumin e Tiranës për Ndërlidhjen Infrastrukturore me vendet e Ballkanit Perëndimor...

“Ballkani i hapur”, Von der Leyen: E mirëpritur çdo nismë brenda...

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen foli sot për nismën “Ballkani i Hapur”, për të cilën tha se mirëpritet...

“Ballkani i Hapur”, i vetmi drejtim strategjik që të mos ngecim...

TIRANË, 27 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Prishtinë se, ““Ballkani i Hapur” është i vetmi drejtim strategjik që ne të mos ngecim...

Zv.kryeministri i Maqedonisë së Veriut: “Ballkani i Hapur”, pjesë e procesit...

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Zëvendëskryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, deklaron se "Ballkani i hapur" është pjesë e procesit të Berlinit, pjesë...

Njohje e pavarësisë, Rama: OKB, jo e plotë pa Kosovën

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ -Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Sesionin e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, u shpreh se,...

Zyrtari gjerman flet për “Open Balkan”: Bashkëpunimi rajonal të jetë gjithëpërfshirës...

TIRANË, 13 shtator /ATSH/ Sekretari i Shtetit pranë Ministrisë së Jashtme Gjermane, Miguel Berger, në një intervistë për Deutsche Welle (DW) flet për çështjet...

DASH: Tregu i Përbashkët Rajonal, esencial për përparimin e Ballkanit Perëndimor

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Shtetet e Bashkuara mbështesin fuqimisht vijimin e përpjekjeve në Ballkanin Perëndimor për të thelluar dhe forcuar integrimin gjithëpërfshirës rajonal, në bazë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA