Ballina Etiketimet Avion

Etiketim: avion

SINGAPOR – IATA: COVID-19 113 miliardë dollarë dëme për aviacionin

SINGAPOR, 5 mars /ATSH-AFP/ - Kompanitë ajrore botërore mund të regjistrojnë këtë vit deri në 113 miliardë dollarë humbje të të ardhurave për shkak...

UASHINGTON – SHBA-ja rrit taksat mbi avionët “Airbus”

UASHINGTON, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi se do të rriste në 15% taksat doganore për avionët "Airbus", të importuara nga Europa duke lënë...

TURQI – Prokurorët fillojnë hetimet për dy pilotët e avionit të...

STAMBOLL, 6 shkurt /ATSH-DPA/ - Prokurorët e Stambollit kanë filluar hetimin për dy pilotët e një avioni që doli dje jashtë pistës, në aeroportin...

TURQI – 120 të plagosur pas aksidentit të një Boeing-u në...

STAMBOLL, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Një avion linje me 177 persona në bord ka rrëshqitur dhe është përfshirë nga flakët pasi kishte dalë nga...

“Air Albania”/ Pas “Lasgushit” e “Migjenit”, “Naimi” nis fluturimet me Veronën,...

TIRANË, 31 janar/ATSH/ Pas "Lasgushit" dhe "Migjenit", linjës së fluturimeve "Air Albania" i shtohet edhe avioni që mban emrin e poetit të shquar të...

ITALI – Qeveria dërgon avion në Wuhan për të tërhequr qytetarët...

ROMË, 29 janar /ATSH-DPA/ - Qeveria italiane do të dërgojë një avion në Wuhan, epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit, për të tërhequr shtetasit italianë. “Avioni...

AFGANISTAN – Të dhëna kontradiktore për rrëzimin e një avioni

KABUL, 27 janar /ATSH-DPA/ – Raporte kundërshtuese në lidhje me natyrën e rrëzimit të një avioni në Afganistan, përfshirë disa persona të cilët dyshojnë...

IRAN – Rezaifar: Kutia e zezë e avionit ukrainas do të...

TEHERAN, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Kutia e zezë e aeroplanit ukrainas të qëlluar gabimisht nga forcat iraniane është vendosur në Teheran dhe ne nuk...

KANADA – Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit...

OTAVA, 17 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur...

LONDËR – Otava: Bota pret përgjigje për avionin e rrëzuar në...

LONDËR, 16 janar /ATSH-AFP/ - Komuniteti ndërkombëtar pret përgjigje për Boeing-un e goditur gabimisht nga Irani, theksoi sot kreu i diplomacisë kanadeze pas një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA