Ballina Etiketimet Avion

Etiketim: avion

SHBA – Becerra: Pandemia një avion në rënie e sipër

UASHINGTON, 25 janar /ATSH-DPA/ - Xavier Becerra, i emëruari i presidentit amerikan, Joe Biden si zyrtari kryesor shëndetësor i vendit, e krahasoi përhapjen e...

Ushtria meksikane kap avionin me 1,5 tonë… kokainë!?

MEKSIKO SITI, 28 tetor /ATSH-DPA/ - Ushtria meksikane ka kapur një aeroplan që mbante 1,5 tonë kokainë, deklaroi presidenti Andres Manuel Lopez Obrador. Aeroplani ishte...

UKRAINË – 22 viktima pas rrëzimit të një avioni ushtarak

KHARKIV, 25 shtator /ATSH-AFP/ - Të paktën 22 persona, përfshirë studentë nga një shkollë ushtarake, mbetën të vrarë dhe dy të tjerë të plagosur...

COVID-19 – “American Airlines” pëson një humbje prej 2,07 miliardë...

NJU JORK, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Kompania ajrore "American Airlines", goditur ashtu si konkurentët e saj nga rënia e transportit ajror që prej fillimit...

TEHERAN – Irani dorëzon kutitë e zeza të avionit të rrëzuar...

TEHERAN, 18 korrik /ATSH-DPA/ - Pas më shumë se gjashtë muajsh, Irani dorëzoi në Paris, për analiza të mëtejshme, kutitë e zeza të avionit...

KIEV – Ukraina kundër përfundimit iranian për rrëzimin e avionit

KIEV, 14 korrik /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba kritikoi përfundimin e arritur nga Irani, sipas të cilit rrëzimi i një...

IRAN – Teherani: Rrëzimi i avionit ukrainas një gabim njerëzor

TEHERAN, 13 korrik /ATSH-DPA/ - Irani dha shpjegime të detajuara mbi rrëzimin e një aeroplani udhëtarësh ukrainas mbi Teheran, rreth shtatë muaj më parë,...

RUSI – India blen 33 avionë luftarakë rusë

MOSKË, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - India po përgatitet të blejë 33 avionë luftarakë nga Rusia dhe të azhurnojë 59 avionë të tjerë për një...

FRANCË – “Air France” shkurton 7 500 vende pune

PARIS, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Grupi "Air France" parashikon të shkurtojë më shumë se 7 500 vende pune deri në fund të vitit 2022,...

FRANCË – Rifillojnë fluturimet nga aeroporti ”Paris-Orly”

ORLI, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Aeroporti ''Paris-Orly'' rinisi sot punën me fluturimin e parë me destinacion Portugalinë, pas rreth tre muajve ndërprerje për shkak...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA