Ballina Etiketimet Avion

Etiketim: avion

RUSI – India blen 33 avionë luftarakë rusë

MOSKË, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - India po përgatitet të blejë 33 avionë luftarakë nga Rusia dhe të azhurnojë 59 avionë të tjerë për një...

FRANCË – “Air France” shkurton 7 500 vende pune

PARIS, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Grupi "Air France" parashikon të shkurtojë më shumë se 7 500 vende pune deri në fund të vitit 2022,...

FRANCË – Rifillojnë fluturimet nga aeroporti ”Paris-Orly”

ORLI, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Aeroporti ''Paris-Orly'' rinisi sot punën me fluturimin e parë me destinacion Portugalinë, pas rreth tre muajve ndërprerje për shkak...

FRANCË – EASA çertifikon avionin e parë elektrik

PARIS, 10 qershor /ATSH-AFP/- Agjensia Europiane e Sigurisë së Aviacionit (EASA) njoftoi sot se ka çertifikuar për herë të parë një avion plotësisht elektrik,...

BRUKSEL – BE rekomandon mbajtjen e maskave për udhëtimet me avion

BRUKSEL, 21 maj /ATSH-AFP/ - Agjencia Europiane e Sigurisë Ajrore (EASA) dhe Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (ECDC) rekomandojnë masa të...

HAPËSIRË – SHBA dërgon avionin ”X-37B” në hapësirë

FLORIDA, 18 maj /ATSH-AA/ - Forcat Hapësinore Amerikane dërguan në hapësirë avionin, tip X-37B të prodhuar nga kompania ''Boeing'' për një detyrë të re. Sipas...

Harrison Ford përsëri nën hetim pas incidentit të ri ajror

LOS ANXHELES, 30 prill /ATSH-DPA/ - Administrata Federale e Aviacionit amerikan (FAA) po heton një incident me aeroplan në aeroportin ''Hawthorne'', të premten e...

SOFT NEWS – Një avion i Turkish Airlines “vizaton” flamurin turk

ANKARA, 23 prill /ATSH-AA/ - Një avion turk ''vizatoi'' sot gjysmëhënën dhe yllin, pjesë e  flamurin kombëtar të Turqisë. Fluturimi special mbi Anadoll, i realizuar...

PRAGË – Një milionë maska mbërrijnë nga Kina

PRAGË, 20 mars /ATSH-AFP – Një avion që vinte nga Kina për transportin e një milionë maskave për mbrojtjen respiratore për Republikën Çeke mbërriti...

SHBA – Reduktim drastik i fluturimeve nga COVID-19

UASHINGTON, 16 mars /ATSH-AFP/ - Kompanitë ajrore amerikane njoftuan sot reduktime drastike të planeve të tyre të fluturimit, në përgjigje të ndalimit të hyrjes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA