Ballina Etiketimet Arsimi profesional

Etiketim: arsimi profesional

Arsimi profesional i rilindur, rruga e sigurt drejt tregut të punës

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Arsimi profesional është rruga e sigurt drejt punësimit real, ndaj dhe qeveria shqiptare po mbështet me politika të veçanta kualifikimin e...

Historia e Besnikut/ Arsimi profesional, me rëndësi për aftësimin drejt tregut...

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj nënvizoi sot rëndësinë e arsimit profesional në përgatitjen e profesionistëve të së sotmes dhe...

Mundësi reale për të gjetur profesionin e duhur në treg/ Arsimi...

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ "Në fokusin e përhershëm të politikave të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Agjencisë Kombëtare të Punësimit dhe Aftësive, si dhe me...

Arsimi profesional, Spiropali: Domosdoshmëri orientimi i forcës punëtore drejt nevojave të...

TIRANË, 16 dhjetor /ATSH/ - Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali e cilësoi si “domosdoshmëri orientimin e një force punëtore të...

Punësimi i të rinjve/Denaj: Rritje me 3.4% e nxënësve në shkollat...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ - Ministria e Financave dhe Ekonomisë mbështet zhvillimin e arsimit profesional praktik dhe modern për të plotësuar nevojat e biznesit...

Gjirokastër, arsimi profesional hap i sigurt drejt tregut të punës

TIRANË, 13 shtator /ATSH/ Prefekti i qarkut Gjirokastër Astrit Aliaj, ishte i pranishëm ditën e sotme në shkollën e mesme profesionale “Thoma Papapano”, bashkia...

Shkolla profesionale, hapësira për të fituar zanatet

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama i cili i pranishëm në aktivitetin “Bashkia që duam” theksoi se përmes arsimit profesionale të rinjtë do...

Confindustria Albania: Arsimi profesional po zhvillohet me ritme të larta

TIRANË, 21 janar /ATSH/ - Presidenti i Confindustria Albania, shoqata e industrialistëve italianë në Shqipëri, Serxhio Fontana tha për Radio Radikale në Itali se...

Sorensen: Ulje e papunësisë nga arsimi profesional

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/247495222600048/ TIRANË, 9 tetor /ATSH- I. Vata/ - "Nxënësve që ndjekin shkollat profesionale po rritet dhe aktualisht është në masën 20 %, nga  14%” që...

Arsimi profesional, mundësi për të rinjtë për sukses në tregun e...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1352078501593118/ TIRANË, 14 Korrik /ATSH-Gjergji Mima/ -Arsimi profesional është një mundësi e shkëlqyer për të rinjtë për të pasur sukses në tregun e punës. Drejtori i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA