Ballina Etiketimet Arme

Etiketim: arme

GREQI – Mitsotakis njofton një riorganizim të forcave të armatosura dhe...

ATHINË, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot një program të madh të blerjeve të armëve dhe një riorganizim të forcave...

LIBI – OKB: Vazhdon shkelja e embargos së armëve

TRIPOLI, 3 shtator /ATSH-ANSA/ - Vazhdon shkelja flagrante e embargos së armëve, e vendosur nga OKB-ja për Libinë, raportoi kreu i Misionit të Kombeve...

UASHINGTON – SHBA heq embargon për armët jovdekjeprurëse ndaj Qipros

UASHINGTON, 1 shtator/ATSH-DPA/ - SHBA-ja do të lejojë shitjen e armëve mbrojtëse jovdekjeprurëse në Qipro, duke i dhënë fund dekadave të një embargoje armësh...

EBA – Maas: Sanksione të mëtejshme për shkeljet e embargos së...

ABU DHABI, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Fuqitë e huaja që vazhdojnë të shkelin embargon e armëve, e krijuar për të ndaluar fluksin e armëve...

NJU JORK – Pompeo: I pafalshëm refuzimi i OKB për zgjatjen...

NJU JORK, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo deklaroi se  Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara refuzoi një përpjekje...

AUSTRI – Pompeo: Braktisja e embargos së armëve iraniane do të...

VJENË, 14 gusht /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo bëri thirrje sot për zgjatjen e embargos së OKB-së për shitjen e armëve...

TOKIO – Guterres kërkon eliminimin e plotë të armëve bërthamore

TOKIO, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i OKB, Antonio Guterres bëri thirrje për eliminimin e plotë të armëve bërthamore, në 75-vjetorin e...

SHBA – Pompeo: Sanksione nëse skadon embargoja e armëve

UASHINGTON, 30 korrik /ATSH-AFP/- Kryediplomati amerikan, Mike Pompeo, tha sot se SHBA-ja do të përpiqen të rivendosë sanksionet e OKB-së mbi Iranin, nëse skadon...

VJENË – Bisedime ruso-amerikane për kontrollin e armëve bërthamore

VJENË, 28 korrik /ATSH-ANSA/ - Filluan sot në Vjenë bisedimet triditore për kontrollin e armëve bërthamore midis përfaqësuesve të SHBA-së dhe Rusisë. Dje, palët biseduan...

LONDËR – BM rifillon shitjen e armëve në Arabinë Saudite

LONDËR, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Ministrja britanike për Tregtinë Ndërkombëtare, Liz Truss njoftoi sot se Britania e Madhe do të rifillojë shitjen e armëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA