Ballina Etiketimet Anetare

Etiketim: anetare

SHBA – Demokratët propozojnë shtimin e katër vendeve në Gjykatën e...

UASHINGTON, 15 prill /ATSH-DPA/ - Disa kongresmenë të Nju Jorkut janë pjesë e një grupi demokratësh që synojnë të prezantojnë një projektligj që do...

4 gjyqtarët e rinj të Gjykatës së Lartë/ Gjonaj: Vijojnë rezultatet...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ka cilësuar një tjetër rezultat të suksesshëm të zbatimit të Reformës në Drejtësi, përzgjedhjen e...

Njësia 8/Mbi 80 anëtarë të LSI kalojnë me PS

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/ Mbi 80 anëtarë të Lëvizjes Socialiste në njësinë 8 në Tiranë kanë braktisur këtë forcë politike dhe kanë kaluar në radhët...

100 anëtarë të LSI-së i bashkohen PS-së/ Gjiknuri: Keni bërë zgjedhjen...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ 100 anëtarë të LSI nga qyteti i Vlorës, të rinj e të reja, iu bashkuan sot degës së Partisë Socialiste të...

100 vjet më parë, Shqipëria anëtare me të drejta të plota...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/  Si sot, 100 vjet më parë, Shqipëria u pranua anëtare me të drejta të plota në Lidhjen e Kombeve. Presidenti Ilir...

Valentina Leskaj pjesë e Bordit Këshillues të Lëvizjes Kundër Antisemitizmit

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Valentina Leskaj, është bërë pjesë e Bordit Këshillues të Lëvizjes Kundër Antisemitizmit. Në një njoftim për shtyp Ambasada...

Anëtarja e re e SPAK, prokurorja Manjola Kajana bën betimin në...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Në Institucionin e Presidentit të Republikës u zhvillua sot ceremonia solemne e betimit të anëtares më të re të Prokurorisë së...

E para përfaqësuese në Ballkan/ Zv.ministrja e Turizmit, Ornela Çuçi, zgjidhet...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Zëvendësministrja e Turizmit, Ornela Çuçi, është zgjedhur së fundi anëtare e Bordit të Fondit të Gjelbër të Klimës, një institucion që...

FOKUS – Londra kërkon avantazhet e Schengenit

BRUKSEL, 18 qershor /ATSH-ANSA/ - Britania e Madhe po kërkon të negociojë me një status shumë pranë statusit të një anëtari të tregut të...

Përzgjidhen 3 kandidatët për anëtarë të Këshillit Drejtues të RTSH-së

TIRANË, 17 qershor /ATSH/ Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik zhvilloi sot seancën dëgjimore me Gentian Salën, kryetarin e AMA-s mbi raportin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA