Ballina Etiketimet Aleance

Etiketim: aleance

KOMENT – AUKUS irriton Francën, Kinën dhe Zelandën e Re

SIDNEJ, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe dhe Australia kanë nisur një partneritet për zonën e Indo-Paqësorit që...

AUSTRALI – Morrison refuzon reagimin e Kinës ndaj AUKUS-it

SIDNEJ, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministri australian, Scott Morrison hodhi poshtë përgjigjen e zemëruar të Kinës ndaj një aleance sigurie me SHBA dhe Britaninë...

“Defender 21” në Tiranë/ Qytetarët entuziast, ushtarët e SHBA për ATSH:...

TIRANË, 23 maj/ATSH-A. Fortuzi/ Kryeqyteti i Shqipërisë është bërë "teatër" i demonstrimit të radhës së Forcave të Armatosura Shqiptare në bashkëpunim me Forcat e...

BM – Raab: Angazhimi ynë për NATO-n është absolut

BRUKSEL, 23 mars /ATSH-ANSA/ - Mesazhi im për partnerët tanë me rastin e takimit të ministrave të Jashtëm të NATO-s është i qartë: angazhimi...

BRUKSEL – Takim i shefave ushtarakë të NATO-s mbi misionet dhe...

BRUKSEL, 27 janar /ATSH-AA/ - Një takim midis shefave ushtarakë të vendeve anëtare të NATO-s ka filluar në Bruksel për të diskutuar operacionet, misionet...

ITALI – Di Maio: NATO ka nevojë të forcojë kohezionin

ROMË, 2 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Italia pret që procesi "NATO 2030" do të forcojë kohezionin e Aleancës përballë një konteksti sigurie të karakterizuar nga...

PEKIN – Kina bashkohet me aleancën globale të vaksinave

PEKIN, 9 tetor /ATSH-DPA/ - Ministria e Jashtme kineze deklaroi se vendi i është bashkuar aleancës globale të vaksinave, COVAX, që synon të japë...

GREQI – Varufaqis përjashton çdo aleancë me Ciprasin

ATHINË, 11 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras nuk mund të sigurojë mbështetjen e ish-ministrit të tij Janis Varufaqis, i cili përjashtoi një...

FRANCË – Rreth 40 universitete ndërkombëtare krijojnë një aleancë para G7

PARIS, 5 qershor /ATSH-AFP/ - Më shumë se 45 universitete ndërkombëtare (mes të cilave “Cambridge”, “Columbia”, “McGill”, “University of Tokyo”, “HEC Paris”, “Polytechnique”...) kanë...

AUTOMJETE – FCA-Reanult-Nissan, drejt krijimit të grupit më të madh automobilistik...

NJU JORK, 26 maj /ATSH-ANSA/ - Grupi automobilistik FCA (Fiat-Chrysler) përgatitet të njoftojë një aleancë me “Renault” në orët në vijim, ose nesër në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA