Ballina Etiketimet ACEA

Etiketim: ACEA

ACEA: Tregu i automjeteve komerciale në BE tkurret ndjeshëm

BRUKSEL, 24 shkurt /ATSH-AA/ - Tregu i Bashkimit Europian për automjetet komerciale vazhdoi të tkurret në muajin e parë të vitit 2021, me rënie...

ACEA: Tregu europian i makinave -24,3% në 2020

BRUKSEL, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Tregu europian i makinave, plus vendet e EFTA-s dhe Britania e Madhe mbyllën vitin 2020 me një rënie të...

BE – Shitjet e makinave u rritën për herë të parë...

BRUKESL, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Shtatori ishte muaji i parë i vitit 2020 kur pati një rritje të shitjeve të makinave të reja në...

BRUKSEL – ACEA: Një Brexit pa marrëveshje është një katastrofë

BRUKSEL, 14 shtator /ATSH-DPA/ - Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje të re tregtare me bllokun do të ishte...

FRANCË – Tregu europian i automjeteve në rënie

PARIS, 22 janar /ATSH-AFP/- Tregu europian i automjeteve pritet të shënoi një rënie me 2 % në vitin 2020, pas gjashtë vitesh të njëpasnjëshme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA