Soreca i dorëzon Bashës progresraportin e KE: Roli i opozitës, thelbësor

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca i dorëzoi sot progresraportin e Komisionit Evropian të vitit 2021 për Shqipërinë kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Soreca u shpreh në një reagim se, “roli i opozitës është thelbësor në monitorimin e zbatimit të rekomandimeve të përfshira në raport”.

“Ne patëm një diskutim të plotë edhe për axhendën parlamentare të PD-së për muajt në vijim”, tha Soreca.

“BE mbështetet rolin pozitiv që ka luajtur lidershipi i PD-së në këtë moment të rëndësishëm politik për Shqipërinë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE”, tha Soreca.

/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.