Ballina Etiketimet Luigi Soreca

Etiketim: Luigi Soreca

Soreca: Listat e kandidatëve me njerëz me integritetin më të lartë,...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ “Udhëheqësit e partive kanë një përgjegjësi ligjore dhe morale për të siguruar që listat e kandidatëve të përbëhen nga njerëz...

Kim dhe Soreca, takim me kreun e KED: Gjykata e Lartë...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim dhe kreu i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori, Luigi...

Çuçi pret ambasadorin Soreca: BE, partner i pazëvendësueshëm për integrimin

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi priti në një takim kreun e delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri, ambasadorin Luigi Soreca. "Diskutuam...

“Gjykata Kushtetuese tani është funksionale”/ Soreca: Arritje e konsiderueshme për Shqipërinë...

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca deklaroi sot se betimi përpara Presidentit të anëtarit të...

Hapet thirrja e tretë për programin IPARD/ Mbi 700 aplikime gjatë...

TIRANË, 16 dhjetor /ATSH/ Kreu i delegacionit të BE në Shqipëri, ambasadori Luigi Soreca së bashku me ministrin e Bujqësisë Bledi Çuçi, çelën sot...

Soreca: Mirëpresim vendimin e sotëm të KED, të përfundohen listat për...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka mirëpritur vendimin e sotëm të KED për vlerësimin dhe...

Ripërdorimi shoqëror i pasurive të konfiskuara/ Projekti i financuar nga BE-ja,...

TIRANË, 24 nëntor /ATSH/ Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi sot seminarin online mbi "Adresimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit nëpërmjet Ripërdorimit të...

“62% e magjistratëve të shkarkuar nga Vetingu”/ Soreca: Hetime ndaj 23...

TIRANË, 13 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, deklaroi sot se, “BE e ka mirëpritur raportin e...

Progresraporti i KE-së/ Soreca: Përparimi më i madh në sistemin e...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca prezantoi sot “Raportin Vjetor të Komisionit Europian për Shqipërinë”...

BE, program 70 milionë euro në ndihmë të familjeve të prekura...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ Bashkimi Europian do të nisë një program të ri i cili të prezantojë një skemë të re punësimi për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA