Parashikimi i motit, 25 korrik 2021

TIRANË, 25 korrik /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti i kthjellët do të vijojë edhe gjatë ditës së diel. Vranësira kalimtare parashikohen në mesditë përgjatë relieve malore lindore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Juglindje  1-8 m/sek, duke sjellë dallgëzim të forcës 1- 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 20/36 Diell
Kukës 17/31 Diell re
Lezhë 19/34 Diell
Dibër 14/30 Diell
Durrës 20/33 Diell
Tiranë 21/36 Diell
Elbasan 20/35 Diell
Berat 15/36 Diell
Vlorë 19/33 Diell
Korçë 16/29 Diell
Gjirokastër 14/36 Diell
Sarandë 19/31 Diell

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.