AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/7/2021

TIANJIN (Kinë) – Vizita e ndihmëssekretares amerikane të Shtetit, Wendy Sherman.

BOTA – Dita Botërore e Parandalimit të Mbytjes në Det.

SHËN PETERBURG (Rusi) – Parada e madhe vjetore e flotës ruse.

QYTETI VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Dita kushtuar gjyshërve, nën kujdesin e Papës.

LONDËR (BM) – Takimi i ministrave të Mjedisit përpara COP26.

IZRAEL – Marrëveshje qeveritare për të rikthyer kërkesën e certifikatës shëndetësore për ngjarje të caktuara.

SOMALI – Zgjedhjet për Dhomën e Lartë të Parlamentit.

TOKIO (Japoni) – LO, not: Finalja për Femra 400m x 4.

TOKIO (Japoni) – LO, not: Finalja për Meshkuj 400m x 4.

TOKIO (Japoni) – LO, not: Finalja për Meshkuj 400 metra stil i lirë.

TOKYO (Japoni) – LO, qitje: Pistoletë 10 metra/ Finalja për Femra./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.