EURO 2020 – Suedia dhe Spanja në 1/16 pas fitoreve me Poloninë dhe Sllovakinë

SHËN PETËRBURG, 23 qershor /ATSH/ – Suedia dhe Spanja kaluan sot në 1/16 e finaleve të Euro 2020, pas fitoreve, respektivisht kundër Polonisë dhe Sllovakisë, sipas pamjeve televizive.

Suedia fitoi kundër Polonisë në Shën Petërburg me rezultatin 3-2, me golat e Forsberg (2′) (59′) dhe Claesson (90′).

Polonia shkurtoi diferencën me anë të Lewandowskit (61′) dhe (84′).

Ndeshja, e gjykuar nga britaniku Oliver, ishte e vlefshme për Grupin E.

Spanja fitoi thellë me Sllovakinë, 5-0, në stadiumin e ”Estadio de la Castuja” të Seviljes pas autogolit të Dubravka (30′) dhe golave të Laporte (45′), Sarrabia (56′), Torres (67′) dhe përsëri të një autogoli nga Kucka (71).

Ndeshja u gjykua nga holandezi Kuipers./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.