Ballina Etiketimet Euro2020

Etiketim: euro2020

FUTBOLL – UEFA: Kampionati Europian të luhet në 12 qytetet që...

PARIS, 27 prill /ATSH-MIA/ - Federata Europiane e Futbollit deklaroi se të gjitha 12 qytetet kanë shprehur gatishmëri për të pritur Euro 2020, vitin...

Kosova vetëm një pikë larg EURO2020

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ - Kosova ka fituar sot 2-0 ndeshjen kundër Malit të Zi, shumë të rëndësishme për kualifikimin në EURO2020. Ndeshja u vendos...

Shqipëria fiton 0-4 kundër Moldavisë

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ - Shqipëria ka siguruar tre pikë nga transferta moldave duke e çuar në total 12 numrin e pikëve të grumbulluara...

Kombëtarja përballet sot me Turqinë për kualifikimin në “EURO 2020”

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Shqipëria luan sonte në Stamboll kundër Turqisë në orën 20:45, ndeshjen për të mbajtur gjallë shpresën e kualifikimit për...

EURO 2020 – Turqia notë proteste Islandës për trajtimin e futbollistëve

ANKARA, 10 qershor /ATSH-AA/ - Turqia i ka dorëzuar një notë diplomatike proteste Islandës në shenjë reagimi ndaj trajtimit që iu nënshtrua kombëtarja turke...

FUTBOLL – Eliminatoret për EURO 2020, fillojnë ndeshjet e xhiros së...

NION, 6 qershor /ATSH-AA/ - Në xhiron e tretë për eliminatoret në Kampionatin Evropian (EURO 2020) të premten dhe të shtunën do të zhvillohen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA