Profesioni i ri i ligjëruar… dado për qentë

ROMË, 13 qershor /ATSH-ANSA/ – Këshilli Rajonal i Piemontes ka miratuar propozimin e kreut të grupit Forza Italia, Paolo Ruzzola, që parashikon ligjërimin e  profesionit të kujdestarëve të qenve.

“Masa nuk lind nga fantazitë tona, por nga dëgjimi i vëmendshëm i atyre që ofrojnë shërbimin dhe atyre që e përdorin atë: është çështje e njohjes së një kategorie të re në zhvillim punonjësish, që meriton respekt dhe jo tallje apo ironi”, shtoi ai.

“Projektligji ka qenë në Komision për më shumë se nëntë muaj, ku u morën parasysh të gjitha ndryshimet e paraqitura”, tha Ruzzola pak para votimit.

Me shumicën e qendrës së djathtë, votuan gjithashtu pro edhe Lëvizja 5 Yjet dhe M4o./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.