Ballina Etiketimet Qen

Etiketim: qen

Profesioni i ri i ligjëruar… dado për qentë

ROMË, 13 qershor /ATSH-ANSA/ - Këshilli Rajonal i Piemontes ka miratuar propozimin e kreut të grupit Forza Italia, Paolo Ruzzola, që parashikon ligjërimin e...

Depistimi i COVID-19 nga qentë shkencërisht premtues

PARIS, 19 maj /ATSH-AFP/ - Aftësia e qenve për të zbuluar virusin COVID-19 në djersën njerëzore jep rezultate "shumë premtuese", sipas një studimi francez,...

Një qen-robot guidë për të verbërit

NJU JORK, 2 maj /ATSH-ANSA/ - Qeni-robot guidë për të verbërit, i pari në llojin e tij, mund të shmangë pengesat dhe të ecë...

Qentë e presidentit largohen nga Shtëpia e Bardhë

UASHINGTON, 15 mars /ATSH-DPA/ - Qentë e presidentit amerikan Joe Biden dhe Zonjës së Parë, Jill Biden, u dërguan sërish në shtëpinë e tyre...

Tani qentë e stërvitur do të nuhasin… COVID-19

PARIS, 9 mars /ATSH-PAP/ - Katër qen të stërvitur do të përdoren për të ndihmuar në zbulimin e infektimeve COVID-19 te njerëzit, njoftoi Administrata...

U desh një qen antidrogë për të zbuluar 1,3 tonë… kokainë!

KUITO, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Policia e Ekuadorit sekuestroi 1,3 tonë kokainë, të fshehur në një kontejner të destinuar për në Estoni, njoftoi sot...

Frakturë në këmbë për Biden pas një loje me qentë

UASHINGTON, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Pas rrëzimit ndërsa po luante me një nga qentë e tij, Joe Biden pësoi një fraktura në këmbën e...

Jo vetëm miku më i mirë, por edhe më i vjetri

ANKARA, 31 tetor /ATSH-AA/ - Një studim i ADN-së tregoi se qentë nuk janë vetëm miqtë më të mirë të njeriut, por njëkohësisht edhe...

SOFT NEWS – Van Damme shpëton edhe një… kone!

SOFJE, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Ndërhyrja e aktorit të famshëm belg Jean-Claude Van Damme bëri të mundur shmangien e vdekjes së sigurt të një...

SOFT NEWS – Kafeneja e parë saudite hap dyert edhe për…...

HOBAR, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Pronarët e qenve në Arabinë Saudite mund të shijojnë tani një filxhan kafe përkrah qenit të tyre që prej...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA