Ballina Etiketimet Qen

Etiketim: qen

Qentë e presidentit largohen nga Shtëpia e Bardhë

UASHINGTON, 15 mars /ATSH-DPA/ - Qentë e presidentit amerikan Joe Biden dhe Zonjës së Parë, Jill Biden, u dërguan sërish në shtëpinë e tyre...

Tani qentë e stërvitur do të nuhasin… COVID-19

PARIS, 9 mars /ATSH-PAP/ - Katër qen të stërvitur do të përdoren për të ndihmuar në zbulimin e infektimeve COVID-19 te njerëzit, njoftoi Administrata...

U desh një qen antidrogë për të zbuluar 1,3 tonë… kokainë!

KUITO, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Policia e Ekuadorit sekuestroi 1,3 tonë kokainë, të fshehur në një kontejner të destinuar për në Estoni, njoftoi sot...

Frakturë në këmbë për Biden pas një loje me qentë

UASHINGTON, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Pas rrëzimit ndërsa po luante me një nga qentë e tij, Joe Biden pësoi një fraktura në këmbën e...

Jo vetëm miku më i mirë, por edhe më i vjetri

ANKARA, 31 tetor /ATSH-AA/ - Një studim i ADN-së tregoi se qentë nuk janë vetëm miqtë më të mirë të njeriut, por njëkohësisht edhe...

SOFT NEWS – Van Damme shpëton edhe një… kone!

SOFJE, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Ndërhyrja e aktorit të famshëm belg Jean-Claude Van Damme bëri të mundur shmangien e vdekjes së sigurt të një...

SOFT NEWS – Kafeneja e parë saudite hap dyert edhe për…...

HOBAR, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Pronarët e qenve në Arabinë Saudite mund të shijojnë tani një filxhan kafe përkrah qenit të tyre që prej...

SOFT NEWS – Qentë trajnohen për të diagnostikuar… COVID-19!

LONDËR, 16 maj /ATSH-AA/ - Britania e Madhe do të bëjë kërkime nëse qentë, falë nuhatjes, do të mund të përcaktojnë ose jo koronavirusin...

SOFT NEWS – Policia bën ”përgjegjës” për zjarrvënie një… qen!

KËLN, 18 prill /ATSH-DPA/ - Një qen, i mbetur vetëm në një banesë, mendohet se është përgjegjës për ndezjen e sobe me gaz dhe...

FOKUS – Përse konsiderohet miku ynë më i mirë?

ARIZONA, 23 shkurt /ATSH-AFP/ - Përveç dashurisë, të pakta janë ato koncepte që i bëjnë shkencëtarët, të cilët studiojnë kafshët, të jenë më skeptikë, një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA