MV – Mbi 130 raste të reja me COVID-19

SHKUP, 9 maj /ATSH-AA/ – Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 14 persona për shkak të COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 135 raste të reja me këtë virus.

Me këto shifra, numri i viktimave arrin në 5 093, ndërsa i rasteve në 154 026.

Instituti i Shëndetit Publik regjistroi sot 298 pacientë të shëruar nga COVID-19, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve arrin në 137 962.

Aktualisht, janë 10 971 rasteve aktive me COVID-19 në vend./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.