Ballina Etiketimet Covid

Etiketim: covid

COVID-19 – Situatë alarmante në Indi, mungesë shtretërish dhe oksigjeni

NJU DELHI, 21 prill /ATSH-ANSA/ - Sistemi shëndetësor indian është në prag të kolapsit, i mbingarkuar nga vala e dytë e COVID-19, që sot...

SHBA – Mbi 568 000 të vdekurve nga COVID-19

NJU JORK, 21 prill /ATSH-AA/ - Numri i personave të vdekur nga COVID-19 në SHBA, që nga fillimi i pamndemisë, ka arritur në 568...

MV – 47 viktima dhe 627 raste të reja me COVID-19

SHKUP, 21 prill /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut në 24 orët e fundit ka regjistruar 47 viktima dhe 627 raste të tjera COVID-19. Sipas të...

ITALI – 13 844 raste pozitive dhe 364 viktima nga COVID-19

ROMË, 21 prill /ATSH-ANSA/ - Në Itali janë regjistruar 13 844 prova pozitive të testit COVID-19 në Itali në 24 orët e fundit, sipas...

GREQI – Sërish numër i lartë të shtruarish në kujdesin intensiv

ATHINË, 21 prill /ATSH-ANA/ - Greqia ka konfirmuar 3 015 infeksione të reja COVID-19 në 24 orët e fundit, me 14 prej tyre të...

MALI I ZI – 96 048 raste COVID-19 që nga fillimi...

PODGORICË, 21 prill /ATSH-MINA) – Në 24 orët e fundit, Mali i Zi, ka regjistruar 154 raste të reja infektime me COVID-19, numri i...

COVID-19 – Organizatorët shtyjnë vendimin për kapacitetin e tifozëve në Lojërat...

TOKIO, 21 prill /ATSH-DPA/ - Organizatorët e Lojërave Olimpike të Tokios kanë shtyrë vendimin se sa spektatorë do të lejohen të marrin pjesë, për...

SERBI – 2 864 të infektuar dhe 37 vdekur nga COVID-19

BEOGRAD, 21 prill /ATSH-TANJUG/ - Në 24 orët e fundit, 2 864 persona të tjerë u infektuan me COVID-19 në Serbi, nga 15 047...

COVID-19 – Holanda planifikon lehtësimin e masave kufizuese

AMSTERDAM, 21 prill /ATSH-DPA/ - Qeveria holandeze ka në plan të lehtësojë masat për të kufizuar përhapjen e COVID-19 në fund të muajit, tha...

KROACI – Rritet presioni mbi spitalet, 3 117 raste të reja...

ZAGREB, 21 prill /ATSH-HINA/ - Me rritjen e numrit të personave të infektuar me COVID-19 në dhjetë ditët e fundit, presioni mbi spitalet është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA