Ballina Etiketimet Covid

Etiketim: covid

COVID-19, Alimehmeti: Vala ‘Delta’ po thyhet në Shqipëri

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti u shpreh sot optimist se vala "Delta" e infeksioneve COVID-19, po thyhet në Shqipëri. "Më 30 gusht 2021...

KE kontratë për një trajtim të ri kundër COVID-19

BRUKSEL, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Komisioni Evropian njoftoi se ka përfunduar një marrëveshje për blerjen e përbashkët të terapisë me antitrupa monoklonalë për pacientët...

COVID-19 – Gjashtë miliardë doza vaksinash të injektuara në botë

PARIS, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Gjashtë miliardë doza vaksinash antiCOVID-19 janë injektuar në të gjithë botën, megjithatë ende me po aq pabarazi në aksesin...

COVID-19 – Franca synon zgjerimin e përdorimit të detyrueshëm të pasaportës...

PARIS, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze synon zgjerimin e përdorimin të detyrueshëm të pasaportës së saj shëndetësore COVID-19 pas mesit të nëntorit. Sidoqoftë, rregullorja...

COVID-19 tek fëmijët, Kule: Rritje e incidencës të rasteve pozitive

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Shefja e Shërbimit të Pediatrisë Infektive në QSUT, Xhorxhina Kule tha sot se "është pasqyruar edhe tek fëmijët rritje e incidencës...

Mjeku Kraja: 230 pacientë të shtruar në spitale, të intubuar 13

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ "Në spitalet Covid 1 dhe 3 ndodhen të hospitalizuar 230 pacientë, në të 9 njësitë kryesore të tij, ndërsa të intubuar...

COVID-19 – Greqia rekomandon dozën përforcuese për mbi 60-vjeçarët

ATHINË, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Autoritetet shëndetësore greke rekomanduan injektimin e një doze përforcuese të vaksinës antiCOVID-19 për personat mbi 60 vjeç, përballë një...

Ministria e Shëndetësisë: 872 raste të reja dhe 7 humbje jete...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi sot se në 24 orët e fundit janë kryer 5175 testime, nga të cilat...

Mjekja Aurora Dollenberg apel qytetarëve: Vaksina të mbron jetën

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Mjekja Aurora Dollenberg u bëri apel sot qytetarëve të vaksinohen, ndërsa theksoi se "vaksina të mbron jetën edhe pse infektueshmëria është...

COVID-19 – Japonia vendos marrjen e dozës përforcuese

TOKIO, 20 shtator /ATSH-AA/ - Japonia ka vendosur të aplikojë dozën e tretë të vaksinës antiCOVID-19, sipas agjencisë së lajmeve Kyodo, që bazohet në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA