Ballina Etiketimet Mv

Etiketim: mv

SHKUP – Escobar: SHBA bashkëpunim me partnerët evropianë për integrimin e...

SHKUP, 6 dhjetor /ATSH-MIA/ - SHBA-ja shpreh mbështetjen e fuqishme për integrimin e  shpejtë evropian të Maqedonisë së Veriut dhe po punon me partnerët...

FOKUS – Bullgaria paralajmëron qasje të re ndaj MV, por pa...

SHKUP, 6 dhjetor /ATSH-MIA/ - Shkupi konsideron se tani është momenti më pozitiv për gjetjen e një zgjidhjeje me Sofjen, që nuk duhet të...

MV – Ceremoni shtetërore për viktimat e aksidentit në Bullgari

SHKUP, 3 dhjetor /ATSH-MIA/ - Me një minutë heshtje filloi sot ceremonia shtetërore për viktimat nga aksidenti i një autobusi në Bullgari, të cilat...

MV – Zaev dorëhiqet si lider i partisë LSDM

SHKUP, 27 nëntor /ATSH-DPA/ - Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen si lider i socialdemokratëve (LSDM), pas humbjes në zgjedhjet...

Bullgaria: Shqipëria të vlerësohet veçmas nga MV në procesin e negociatave

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH/ - Bullgaria konfirmoi veton e saj për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit midis Bashkimit Evropian dhe Maqedonisë së Veriut, gjatë...

FOKUS – Donfried: MV dhe Shqipëria në BE interes gjeostrategjik i...

SHKUP, 24 nëntor /ATSH-MIA/ - MV dhe Shqipëria në BE interes strategjik i SHBA-së, deklaroi ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike,...

MV – 13 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

SHKUP, 22 nëntor /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut ka regjistruar 155 raste të tjera nga COVID-19 dhe 13 viktima në 24 orët e fundit. Sipas...

Bullgaria pas zgjedhjeve, qasje më progresiste për ngërçin me Maqedoninë e...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, “pas zgjedhjeve të fundit Bullgaria ka një qasje më...

FOKUS – Varhelyi & Osmani: Mbajtja e konferencës së parë ndërqeveritare...

SHKUP, 16 nëntor /ATSH-MIA/ - Perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut, marrëdhëniet e mira fqinjësore, nismat rajonale dhe pritshmëritë për periudhën në vijim si...

BRUKSEL – Borrell: Negociatat me Shqipërinë dhe MV të nisin deri...

BRUKSEL, 15 nëntor /ATSH-MIA/- Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Punëve të Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell zhvilloi sot një takim me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA