Ballina Etiketimet Mv

Etiketim: mv

SHKUP – Ceremoni solemne për Ditën e Flamurit

SHKUP, 28 nëntor /ATSH-MIA/ - Me një ceremoni solemne u përkujtua në Shkup 28 Nëntori – Dita e Flamurit dhe e pavarësisë së Shqipërisë,...

MV – Filipçe: Fatkeqësisht ka rritje të viktimave nga COVID-19

SHKUP, 27 nëntor /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut po përballet me një trend në rritje të numrit të vdekjeve nga COVID-19, tha sot ministri...

SHKUP – Zaev: Korridori 8 rrjet modern që lidh MV me...

SHKUP, 27 nëntor /ATSH-AA/ - Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev zhvilloi një inspektim të rrugës Kriva Pallankë–Dever Bair, në afërsi të kufirit...

MV – 1 288 raste ditore dhe 39 të vdekur nga...

SHKUP, 26 nëntor /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 1 288 raste të tjera me COVID-19, numri i...

MV Agusta celebron 75-vjetorin me një model të ri

ROMË, 22 nëntor /ATSH-ANSA/- Motori ''agresiv'' MV Agusta feston 75-vjetorin e tij. Quhet ''Superveloce 75anniversario'' emri i modelit të ri që kompania mendoi për të...

Ali Aliu dhe Xhevat Lloshi fitues të çmimit “22 Nëntori”

SHKUP, 22 nëntor /ATSH-AA/ - Akademik Ali Aliu nga Maqedonia e Veriut dhe profesor Xhevat Lloshi janë fitues të çmimit "22 Nëntori" të Maqedonisë...

SHKUP – Grubi: Fatet e popujve në MV janë të ndërlidhura

SHKUP, 22 nëntor /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut përkujtoi sot solemnisht 22 Nëntorin, Ditën e Alfabetit të Gjuhës Shqipe. Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së...

MV- Pendarovski: Këshilli i Sigurisë ka propozuar gjendjen e krizës përballë...

SHKUP, 19 nëntor /ATSH-MIA/ - Këshilli i Sigurisë i ka propozuar qeverisë shpalljen e gjendjes së krizës kombëtare, për një periudhë 30-ditore, njoftoi sot...

FUTBOLL – MV shkruan historinë, siguron pjesëmarrjen në EURO 2020

TBILISI, 13 nëntor /ATSH-MIA/ - Kombëtarja e futbollit e Maqedonisë së Veriut për herë të parë në historinë e vet siguroi pjesëmarrjen në një...

MV –  Rekord i ri COVID-19, 1 285 raste ditore infektimi 

SHKUP, 8 nëntor /ATSH- AA/ - Maqedonia e Veriut regjistroi gjatë 24 orëve të fundit një rekord të ri prej 1 285 rastesh të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA