AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/5/2021

BRUKSEL (Belgjikë) – Dita e Europës.

MOSKË (Rusi) – Paradë e përvitshme e Ditës së Fitores mbi Gjermaninë naziste.

PARIS (Francë) -Dyqind vjetori i lindjes së Charles Baudelaire.

SPANJË – Fundi i gjendjes së urgjencës shëndetësore.

LISBONË (Portugali) – Fillimi i vizitës së presidentit Argjentinas Alberto Fernández në Europë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Manifestim për një ligj europian ambicioz mbi klimën me rastin e Ditës së Europës.

NJU JORK (SHBA) – Elon Musk i ftuar në emisionin Saturday Night Live.

ALGJER (Algjeri) – Thirrje për grevë në sektorin e Arsimit.

ACCRA (Gana) – 20-vjetori i përplasjeve që shkaktuan 126 të vdekur në përfundim të një ndeshje futbolli. / /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.