Parashikimi i motit, e diel 9 maj 2021

TIRANË, 9 maj /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se ditën e diel vendi  do të vijojë të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme. Mot i kthjellët pritet të dominojnë në pjesën me të madhe të territorit me vranësira të pakta kalimtare këto të përqendruara përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1 deri 8 m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 12/27 diell
Kukës 11/25 diell re
Lezhë 11/28 diell
Dibër 7/24 diell re
Durrës 14/28 diell
Tiranë 13/29 diell
Elbasan 12/30 diell
Berat 9/30 diell
Vlorë 13/29 diell
Korcë 9/24 diell re
Gjirokastër 10/30 diell re
Sarandë 11/27 diell

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.