AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/5/2021

MEKSIKO (Meksikë) – Takim në videokonferencë mes presidentit Obrador dhe zëvendëspresidentes amerikane, Harris.

PORTO (Portugali) – Takim informal i presidentëve dhe kryeministrave të BE-së.

KUALA LUMPUR (Malajzi) – Fillon një kufizim i pjesshëm kundër COVID-19.

PEKIN (Kinë) – Konferencë shtypi e ambasadës së BE-së në Kinë me rastin e Ditës së Europës.

PORTO (Portugali) – Samit social në kuadër të presidencës portugeze të Bashkimit Europian.

STAMBOLL (Turqi) – Inaugurohet xhamia e parë në sheshin Taksim.

LONDËR (Britani e Madhe) – 20-vjetori i arrestimit të Ronald Biggs, një prej autorëve të sulmit tç trenit postal Glasgow-Londres në 1963

KIEV (Ukrainë) – Konferencë shtypi e shefave të diplomacive të Benelux.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi në internet e OBSH-sp për COVID-19.

OTAWA (Kanada) – Punësimi dhe përqindja e papunësië për prillin 2021. / /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.