AXHENDA NDËRKOMBËTARE 05/3/2021

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – Takim me dyer të mbyllura të Këshillit të Sigurimit mbi Birmaninë.

IRAK – Vizitë historike e papa Françeskut, vizita e parë jashtë vendit që prej fillimit të pandemisë.

KIEV (Ukrainë) – Konferencë shtypi në internet e kreut të diplomacisë ukrainase.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë shtypi mbi COVID-19 e ministrit të Shëndetësisë dhe shefit të institutit shëndetësor RKI.

NIKOZI (Qipro) – Presidenti, Nicos Anastasiades pret kreun e diplomacisë europiane, Josep Borell.

BRUKSEL (Belgjikë) – Njoftim i qeverisë për kufizimet e vendosura kundër COVID-19.

ROMË (Itali) – Konferencë shtypi e ministrave të Punëve të Jashtme italin, Luigi Di Maio dhe francez, Jean-Yves Le Drian.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi në internet e OBSh-së për COVID-19.

LISBONË (Portugali) – Vizitë e shefes së opozitës bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaia.

EREVAN (Armeni) – Hyn në fuqi automatike dekreti i kryeministrit për shkarkimin e kreut të ushtrisë.

UASHINGTON (SHBA) – Balancë tregtare e SHBA-së për janarin./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.