AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/01/2020

SHBA – Hyn në fuqi testi negativ për COVID-19, i detyrueshëm për të gjithë udhëtarët e mbërritur me avion.

NJU DELHI (Indi) – Dita e Republikës.

MOSKË (Rusi) – Ministri i Punëve të Jashtme, Lavrov pret homologun iranian.

TALLIN (Estoni) – Ceremonia e betimit të qeverisë së re.

PARIS (Francë) – Vendimi i Gjykatës së Kasacionit në çështjen, Vincenzo Vecchi.

REGGIO EMILIA (Itali) – Inaugurimi i një vendi në kujtim të Kobe dhe Gianna Bryant.

LONDËR (Britani e Madhe) – Statistikat e punësimit për muajin janar.

OSLO (Norvegji) – Konferencë shtypi e qeverisë norvegjeze për situatën shëndetësore.

UASHINGTON (SHBA) – Takim i Komitetit të Politikës Monetare (FED).

UASHINGTON (SHBA) – FMN publikon perspektivat ekonomike botërore të aktualizuara.

DUBAI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Refillojnë fluturimet drejt Doha-s.

JERUSALEM – Hyn në fuqi ndërprerja e fluturimeve ndërkombëtare për një javë.

TEHERAN (Iran) – Konferencë shtypi e zëdhënësit të qeverisë./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.