Basha përkujton genocidin ndaj shqiptarëve në Kosovë

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përkujtoi sot ditën e përkujtimit të genocidit ndaj shqiptarëve në Kosovë.

Basha thotë se dhimbjet e genocidit nuk janë fashitur derisa të ketë drejtësi për viktimat e genocidit në Reçak dhe në të gjithë Kosovën.

”Mbarë shqiptarët përkujtojnë sot masakrën e Reçakut. Plaga është ende e freskët, dhimbjet nuk janë fashitur e do të mbeten derisa të ketë drejtësi për viktimat e genocidit në Reçak dhe në të gjithë Kosovën. Drejtësi që historia të mos përsëritet, as harrohet e as tjetërsohet”, thotë Basha.

z.tosku//a.a/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.