“Fjalë të çmuara”/ Unë jam mirë kur asht mirë Shqypnija

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ “Unë jam mirë kur asht mirë Shqypnija”.

Ishte ky citat nga atdhetari dhe udhëheqësi i lëvizjeve për çlirimin dhe bashkimin kombëtar, Isa Boletini, që Kryeministri Edi Rama zgjodhi mëngjesin e sotëm për të përçuar mesazhin e tij.

Përmes rubrikës “Fjalë të çmuara”, Rama përzgjedh citate nga kolosët e kombit shqiptar, për të përcjellë çdo mëngjes mesazhe të rëndësishme për qytetarët.

/m.m/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.