AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/11/2020

WILMINGTON (SHBA) – Biden prezanton ekipin e tij diplomatik dhe të sigurisë.

AMSTERDAM (Holandë) – Asambleja e përgjithshme vjetore e Shoqatës Ndërkombëtare të Transportit Ajror (IATA).

WUZHEN (Kinë) – Konferenca e shtatë botërore e internetit.

TOKIO (Japoni) – Vizitë e ministrit kinez të Punëve të Jashtme, Wang Yi.

GJENEVË (Zvicër) – Konferenca 2020 e donatorëve për Afganistanin.

MADRID (Spanjë) – Këshilli i ministrave me prezantimin e planit të vaksinimit kundër COVID-19.

STOKHOLM (Suedi) – Hyn në fuqi kufizimi i grumbullimeve në tetë persona për të luftuar kundër COVID-19.

PORTUGALI – Hyn në fuqi një periudhë e re e gjendjes së jashtëzakonshme.

MOSKË (Rusi) – Konference shtypi e shefes së Agjencisë shëndetësore ruse (Rospotrebnadzor).

AMSTERDAM (Holandë) – Konferencë shtypi për mbylljen e Asamblesë së Përgjithshme e Shoqërisë Ndërkombëtare të Transportit Ajror.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi në përfundim të konferencës 2020 të donantorëve për Afganistanin.

VARSHAVË (Poloni) – Samit virtual i strategjisë së inovacionit CFO.

NJU JORK (SHBA) – Njoftimi i nominimeve të Grammy Awards.

TORONTO (Kanada) – Hyn në fuqi një kufizim për të luftuar kundër COVID-19./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.